Home > Life & Style > Przedłużanie paznokci – czy można wykonać je samodzielnie?

Przedłużanie paznokci – czy można wykonać je samodzielnie?

Wiele kobiet boryka się z problemem krótkich i słabych paznokci, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Sposobem na to, jak skutecznie radzić sobie z tym problemem jest przede wszystkim przedłużanie naturalnej płytki. Zaopatrując się w niezbędne narzędzia oraz akcesoria można wykonać taki zabieg samodzielnie w domu.

W jaki sposób przedłużyć paznokcie?

Jedną z metod na skuteczne przedłużenie jest naklejanie tipsów. Aby efekt był jednak zadowalający i najbardziej zbliżony do naturalnego, na taki sztuczny paznokieć warto nałożyć jeszcze warstwę żelu i utwardzić ją w specjalnej lampie UV. Następnie za pomocą pilnika można nadać im pożądany kształt i pokryć lakierem hybrydowym. Trzeba pamiętać także o tym, aby klej którego będziemy używać, był nie tylko trwały, ale również bezpieczny.

Innym sposobem na przedłużenie płytki stosowanym również w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych jest budowanie paznokcia za pomocą żelu, który znaleźć można na przykład na stronie internetowej takiej jak: https://biutinail.pl/kategoria-produktu/stylizacja-paznokci/zele-budujace/.

Aby to zrobić pod paznokciem należy nakleić formę, dzięki której nadanie odpowiedniego kształtu będzie zdecydowanie łatwiejsze. Następnie na odtłuszczoną oraz zmatowioną płytkę nanosi się żel i utwardza go w lampie. W zależności od potrzeb i preferencji tych warstw może być nawet kilka. Kolejny krok to spiłowanie jego kształtu oraz powierzchni. Na tak przygotowany paznokieć można nakładać lakier w ulubionym kolorze oraz inne ozdoby.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =