Home > Life & Style > Pielęgnacja skórzanych butów – najważniejsze czynności

Pielęgnacja skórzanych butów – najważniejsze czynności

Buty skórzane nie tylko pięknie się prezentują, ale również mogą służyć przez wiele lat jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Idealnie sprawdzają się praktycznie w każdej okazji i są podstawą wielu stylizacji. Ogromną ich zaletą jest także to, że pozwalają stopom oddychać i zapobiegają odparzeniom. Po kilku dniach noszenia idealnie dopasowują się stopy, dzięki czemu nie obcierają i nie uciskają nóg, co jest szczególnie ważne podczas długich godzin ich noszenia. Warto wiedzieć, w jaki sposób dbać o obuwie wykonane z różnego rodzaju skóry, aby móc cieszyć się ich doskonałym wyglądem oraz właściwościami przez długi czas. 

Zasady pielęgnacji butów wykonanych ze skóry

Podstawą właściwej pielęgnacji skórzanych butów jest dobranie odpowiedniego środka. Powinien on tworzyć na ich powierzchni warstwę chroniącą przed działaniem wody oraz zanieczyszczeń. Doskonały środek przeznaczony do skóry licowej, zamszowej, nubuku oraz skór ekologicznych można znaleźć na stronie https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html.

Trzeba pamiętać, że buty skórzane muszą być regularnie i dokładnie czyszczone przed impregnacją. Najlepiej sprawdza się do tego szczoteczka lub wilgotna szmatka. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, gdy na ulicach znajdują się ogromne ilości soli, która jest bardzo szkodliwa dla butów ze skóry. Od czasu do czasu można także nakładać na nie specjalną pastę, która podkreśli ich kolor oraz przywróci pierwotny, elegancki blask. 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =