Home > Life & Style > Strony internetowe dla osób niedowidzących – jak można uzyskać taki efekt?

Strony internetowe dla osób niedowidzących – jak można uzyskać taki efekt?

Codziennie z globalnego Internetu korzysta nawet trzydzieści milionów naszych rodaków. Wśród nich są również osoby niedowidzące. Z powodu zaawansowanej wady wzroku mają one zazwyczaj duży problem w zakresie poruszania się po poszczególnych stronach www. Na szczęście istnieje szereg rozwiązań pozwalających dostosować każdą witrynę do specyficznych wymagań tego rodzaju użytkowników. 

Bez dokładnej weryfikacja mankamentów ani rusz

Strona internetowa przeznaczona dla osoby niedowidzącej powinna zawierać przede wszystkim łatwo dostrzegalne i w pełni zrozumiałe treści (duża, prosta czcionka). Pożądana jest ponadto nawigacja za pomocą klawiatury i wdrożenie takiego stylowania w kodzie CSS, aby wszelkie linki wyświetlały się w odmiennym kolorze, ewentualnie z właściwym pogrubieniem. Oczywiście w celu wprowadzenia niezbędnych zmian należy w pierwszej kolejności przeprowadzić audyt dostępności danej strony. Jego istota polega na wykryciu najsłabszych punktów i zaprezentowaniu konkretnych metod ułatwiających korzystanie z witryny jednostkom słabowidzącym. Rezultatem końcowym jest raport, który wynika z licznych testów automatycznych i praktycznych. Jeśli interesuje nas rzetelny audyt, to oferuje go m.in. poszczególna firma z centralą w Warszawie: http://www.altix.pl/pl/audyty/audyt-dostepnosci-stron-internetowych/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 9 =