Co zrobić z drzewami, które stanowią zagrożenie z powodu swojej złej kondycji?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Co zrobić z drzewami, które stanowią zagrożenie z powodu swojej złej kondycji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny produkują tlen i są ozdobą działki. Nie zawsze jednak jest możliwe pozostawienie na jej terenie drzew, które mogą stanowić zagrożenie z racji swojej kondycji. Nawet te, które wydają się grube i wytrzymałe, mogą łatwo poddać się niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Warto się zastanowić, który drzewostan bezpieczniej jest wyciąć jeszcze na etapie zagospodarowania działki czy budowy domu, by uniknąć późniejszych problemów.

Drzewa, które stanowią zagrożenie – co można z nimi zrobić?

Drzewa stanowiące zagrożenie z racji swojej kondycji najlepiej jest całkowicie wyciąć lub chociaż przyciąć niektóre ich konary. Można zrobić to samodzielnie lub korzystając z usług wyspecjalizowanych firm. Jeśli interesuje nas wycinka drzew Kraków to miejscowość, gdzie funkcjonuje wiele firm, które zajmują się drzewami każdej wysokości, również tymi, do których dostęp jest utrudniony. Takie rośliny mogą nie tylko stanowić zagrożenie samo w sobie, ale również podczas wycinki, dlatego też należy odpowiednio zabezpieczyć konary, samych pilarzy oraz znajdujące się niedaleko drzewa mienie nieruchome.

Czy każdy może wyciąć drzewa na działce?

Niestety, przepisy nie pozwalają na swobodną wycinkę drzew innych niż owocowe. Jeśli obwód pnia drzewa mierzony 5 centymetrów nad ziemią przekracza wartości wyznaczone dla konkretnych gatunków lub w przypadku pozostałych drzew – 50 centymetrów, konieczne jest pozyskanie pozwolenia na wycinkę. Wniosek składa się w gminie, a jeśli drzewo z racji swojego położenia lub kondycji stanowi zagrożenie, otrzymanie zezwolenia powinno być bezproblemowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zalety mają lampy ścienne?
Jakie zalety mają lampy ścienne?
Dobierając oświetlenie, musimy zdecydować, gdzie umieścić źródła światła i wybór często pada na ściany. Jakie plusy ma takie rozwiązanie? Design […]
Polecamy