Na co zwracać uwagę podczas wyboru karmy dla szczeniąt?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Na co zwracać uwagę podczas wyboru karmy dla szczeniąt?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy o posiadaniu psa. Można go kupić od hodowcy, ale także – co jest o wiele lepszą opcją – wziąć ze schroniska. Musimy jednak pamiętać, że jest to ogromny obowiązek. Stając się opiekunem tej bezbronnej istoty bierzemy jednak na siebie odpowiedzialność za jej zdrowie. Jednym z najważniejszych elementów dbania o prawidłowy rozwój szczeniaka jest pełnowartościowe i zbilansowanie żywienie. Czego szukać w karmie dla szczeniąt?

Skład karmy – jak czytać etykiety?

W sklepach zoologicznych istnieje ogromny wybór produktów dla psów. Na froncie każdego opakowania zobaczymy nazwę oraz mającą przyciągnąć wzrok grafikę. Jeśli jedna z nich naprawdę przyciągnęła naszą uwagę, sprawdźmy, co znajduje się po drugiej stronie. To właśnie z tyłu opakowania producenci zamieszczają listę użytych składników oraz analizę chemiczną karmy. Poszukujmy produktów, które:

– zawierają powyżej 29% białka,

– składają się głównie z białka pochodzenia zwierzęcego,

– mają w składzie probiotyki jak cykoria,

– oprócz mięsa są bogate w zdrowe warzywa oraz zioła.

Jeżeli jesteśmy opiekunami czworonoga należącego do szybkorosnącej rasy, zwróćmy uwagę na to, czy karma zawiera dodatek substancji wspomagających pracę i rozwój jego stawów. Należą do nich np. siarczan chondroityny oraz glukozamina. Dalej nie jesteśmy pewni czego szukać? Produkty idealne dla rosnących szczeniąt znajdziemy na https://taniakarma.com/wiejska-zagroda-karma-dla-szczeniat

Czy można podawać szczeniakom karmę dla dorosłych psów?

Potrzeby rosnących zwierząt są inne niż dorosłych przedstawicieli danego gatunku, dlatego nigdy nie podawajmy szczeniętom produktów przeznaczonych dla psów powyżej pierwszego roku życia! Są one zbyt ubogie w białko, mają mniejszą zawartość składników mineralnych oraz bywają zbyt mało energetyczne. Ich długotrwałe stosowanie negatywnie wpłynęłoby na wzrost naszego psa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zatrudnienie obcokrajowców – jak ich pozyskać do swojej firmy?
Zatrudnienie obcokrajowców – jak ich pozyskać do swojej firmy?
Zespół pracowników to jeden z najważniejszych elementów dobrze funkcjonującej firmy. To w końcu od naszych podwładnych w dużej mierze zależy, […]
Polecamy