Nie tylko lampy do czytania

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Nie tylko lampy do czytania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu nowoczesnych koncepcjach architektonicznych wnętrz unika się stosowania centralnego punktu oświetlenia. Punktowe formy oświetlenia przestrzeni pozwalają stworzyć indywidualny klimat mieszkania, dodając romantyczności i podkreślając kluczowe jego fragmenty. W sypialniach świetnie sprawdzi się niewielkie, niezbyt silne pojedyncze źródło światła, połączone z klasycznymi lampkami nocnymi.

Nowoczesne oświetlenie salonu pozwala wyodrębnić dodatkowe przestrzenie w pomieszczeniu. Na przykład stosując silne, wiszące nisko nad stołem reflektory, w połączeniu z małymi, punktowymi lampkami wokół telewizora i sofy, otrzymamy doskonale podzielony pokój na obszar funkcjonalny i relaksacyjny. Innym miejscem, w którym sprawdza się niekonwencjonalne oświetlenie, jest kuchnia. Dedykowane oświetlenie szafek kuchennych pozwala doświetlić przestrzeń roboczą, podkreślając przy tym nawet najdrobniejszy detal zabudowy kuchennej.

Dyskretne źródła światła w ogrodzie

Dyskretne źródła światła można zastosować nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. W tym celu świetnie sprawdzi się oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Mocne, wydajne lampy oświetlające podjazd przed domem można połączyć z wytłumioną sekcją wielu małych lampek w ogrodzie, które będą zapalać się wraz z przejściem użytkownika, tworzących miejsce do romantycznych, nocnych spacerów. Na rynku dostępne są lampy w różnych kolorach, dzięki czemu właściciel może stworzyć swój własny, niepowtarzalny klimat dostosowany do jego indywidualnego gustu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?
Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?
Masaż gorącymi kamieniami to rodzaj pracy z ciałem, który wykorzystuje podgrzane kamienie umieszczone w kluczowych punktach ciała. Być może już […]
Polecamy