Home > Dom i ogrodnictwo > Nie tylko lampy do czytania

Nie tylko lampy do czytania

W wielu nowoczesnych koncepcjach architektonicznych wnętrz unika się stosowania centralnego punktu oświetlenia. Punktowe formy oświetlenia przestrzeni pozwalają stworzyć indywidualny klimat mieszkania, dodając romantyczności i podkreślając kluczowe jego fragmenty. W sypialniach świetnie sprawdzi się niewielkie, niezbyt silne pojedyncze źródło światła, połączone z klasycznymi lampkami nocnymi.

Nowoczesne oświetlenie salonu pozwala wyodrębnić dodatkowe przestrzenie w pomieszczeniu. Na przykład stosując silne, wiszące nisko nad stołem reflektory, w połączeniu z małymi, punktowymi lampkami wokół telewizora i sofy, otrzymamy doskonale podzielony pokój na obszar funkcjonalny i relaksacyjny. Innym miejscem, w którym sprawdza się niekonwencjonalne oświetlenie, jest kuchnia. Dedykowane oświetlenie szafek kuchennych pozwala doświetlić przestrzeń roboczą, podkreślając przy tym nawet najdrobniejszy detal zabudowy kuchennej.

Dyskretne źródła światła w ogrodzie

Dyskretne źródła światła można zastosować nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. W tym celu świetnie sprawdzi się oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Mocne, wydajne lampy oświetlające podjazd przed domem można połączyć z wytłumioną sekcją wielu małych lampek w ogrodzie, które będą zapalać się wraz z przejściem użytkownika, tworzących miejsce do romantycznych, nocnych spacerów. Na rynku dostępne są lampy w różnych kolorach, dzięki czemu właściciel może stworzyć swój własny, niepowtarzalny klimat dostosowany do jego indywidualnego gustu.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =