Home > Life & Style > Jak wzmocnić sprawność ruchową konia?

Jak wzmocnić sprawność ruchową konia?

Sprawność ruchowa konia zależy od jego diety oraz od takich czynników, jak częstość treningów. Nawet nuda może powodować, że zwierzę będzie ospałe i leniwe. Na pewno okaże on mniej entuzjazmu do ćwiczeń jeśli jego dieta nie będzie prawidłowo zbilansowana. Dbając o to, aby dostarczyć zwierzęciu wartościowy pokarm zawierający niezbędne minerały i witaminy musimy skorzystać z oferty najlepszych na rynku producentów paszy dla koni jak na przykład ta dostępna na https://www.zywieniekoni.pl/. Oferowane na stronie produkty zawierają dużo białka i włókna pozwalających na przyrost masy i rozwój muskulatury konia, co przełoży się na jego sprawność fizyczną. Pasza powinna być wybierana mając na względzie temperament oraz aktualny stan rozwoju fizycznego konia. oprócz pokarmu warto skorzystać również z bogatej oferty minerałów w formie suplementów diety oraz witaminy z grupy B będące aktywatorami procesów wzmagających apetyt u konia.

A jak poprawić sprawność ruchową u konia wyścigowego?

Konie, które bardzo ciężko trenują, muszą korzystać ze specjalnie zbilansowanej diety, zawierającej między innymi wysłodki buraczane z sprawdzonego źródła, którym jest na przykład sklep dostępny na stronie http://www.zywieniekoni.pl/wyslodki-buraczane/. Wysłodki buraczane są łatwo trawione, natomiast energia z ich zjedzenia jest bardzo powoli uwalniana za sprawą dużej zawartości włókna i niskiej zawartości skrobi. Z tego względu najlepiej sprawdzą się przy rajdach długodystansowych. Są też niezbędne jeśli zależy nam, aby koń szybko przybrał na wadze.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =