Styl glamour w aranżacji wnętrz i jego charakterystyczne cechy

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Styl glamour w aranżacji wnętrz i jego charakterystyczne cechy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie najlepiej zastosować taki styl?

Styl glamour cieszy się coraz większą popularnością w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się zastosowaniem jasnych kolorów, luksusowych materiałów i bogatej ornamentyki. Główną cechą stylu glamour jest to, że jest on kobiecy i elegancki, ale jednocześnie bardzo ciepły. Styl glamour nadaje się zarówno do dużych wnętrz, jak i tych małych. Można go stosować wszędzie: w domu, w restauracji czy w biurze.

Główne cechy składające się na styl glamour

Styl glamour można nazwać nowoczesną wersją stylu wiktoriańskiego, jednak różni się on od niego pod kilkoma względami. Główną cechą stylu glamour jest jego jasność i lekkość. Styl glamour charakteryzuje się wykorzystaniem jasnych kolorów (głównie bieli i żółci), a także innych jasnych odcieni, takich jak zieleń, błękit czy kolor czerwony. Charakterystyczne dla tego stylu aranżacji wnętrz są również kolorowe obrazy – wyglądają one jak obrazy olejne na płótnie ze złotymi ramami; przedstawiają piękne krajobrazy lub portrety pięknych kobiet ubranych we wspaniałe suknie z długimi trenami płynącymi za nimi.

Kolejną charakterystyczną cechą stylu glamour są elementy ornamentalne – oznacza to, że w tym stylu znajduje się mnóstwo detali wykonanych z różnych materiałów: rzeźby w drewnie, rzeźby w kamieniu, metalowe okucia etc., które nadają wnętrzu arystokratycznego charakteru.

Najważniejszą cechą wnętrze w stylu glamour to poczucie ekskluzywności. To właśnie sprawia, że ten styl jest tak popularny, ponieważ tworzy atmosferę, która pozwala każdemu poczuć się wyjątkowym i ważnym. Osoby, które są zainteresowane zakupem wyposażenia w takim stylu, mogą z powodzeniem udać się na witrynę https://decor-you.pl/ i wybrać meble wedle własnych potrzeb i gustu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy ekogroszkiem można palić w kominku?
Ekogroszek to jedno z paliw stałych coraz powszechniej wykorzystywanych do ogrzewania domów jednorodzinnych i nie tylko. Jest ceniony przede wszystkim […]
Polecamy