Home > Dom i ogrodnictwo > Jak chronić ogród przed szkodnikami?

Jak chronić ogród przed szkodnikami?

Odstraszanie szkodników to jeden z najbardziej skutecznych środków na walkę z nimi. Stosując specjalistyczne produkty, ale też praktyczne sposoby można skutecznie chronić się przed szkodnikami zarówno w domu jak i w ogrodzie. Bardzo popularnym szkodnikiem, którego można spotkać także w domu jest żywiak chlebowiec. Żeruje on głównie na suchych pokarmach, jak na przykład mąka czy przyprawy. Warto zastosować moskitiery w oknach, aby w ten sposób skutecznie uniemożliwiać mu wejście do środka domu.

Wydajne środki na szkodniki w ogrodzie

W przypadku ogrodu mamy do czynienia z inną gamą szkodników. Niemalże każda roślina obarczona jest szkodnikami, które chętnie żywią się jej częściami zielonymi jak i korzeniami. Do jednych z najbardziej popularnych, a jednocześnie uciążliwych szkodników należą skoczek różany, przędziorek, mszyca, mrówki oraz wiele innych. Najskuteczniejszym sposobem jest wykonywanie regularnych oprysków. W tym celu warto stawiać na specjalistyczne produkty wysokiej jakości rekomendowane przez specjalistów. Oczywiście można także korzystać z naturalnych oprysków przygotowanych samodzielnie na przykład wykorzystując do tego celu pokrzywę. 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 17 =