Jaką piłę do drewna wybrać?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jaką piłę do drewna wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno stanowi dla nas bardzo cenny surowiec, dostarczający nam ciepło i komfort w zimne, mroźne dni. Jednakże, najpierw wymagany jest odpowiedni sprzęt, który pozwoli na uzyskanie drewna o odpowiednim kształcie i rozmiarze, by mógł nadawać się na opał. Zatem, jaką piłę do drewna wybrać?

Jakie piły możemy spotkać na rynku?

Piły płatnice to sprzęt idealnie nadający się do prac domowych i ogrodowych. Posiadają sporej wielkości ostrze, które przymocowane jest na pojedynczym, szerokim uchwycie. Piły te są bardzo tanie – możemy je dostać nawet za kilkanaście złotych.

Piły kabłąkowe miewają często wymienne brzeszczoty: do metalu oraz do drewna. Brzeszczot, charakteryzujący się uzębieniem z przerwami, będzie doskonałym narzędziem do cięcia mokrego i świeżego drewna. Skręcaniu się piły zapobiega stalowa, owalna ramka, a bezpieczeństwo zapewnia specjalna konstrukcja uchwytu – tak by ręka była osłonięta.

Posiadając odpowiednie pomieszczenie, możemy również zdecydować się na zakup pilarki stołowej, które zwykle umożliwiają cięcie wzdłużne, poprzeczne i skośne. Posiadają silniki o dużej pomocy, dlatego też bezproblemowo radzą sobie z najtwardszym drewnem.

Pilarki ręczne tarczowe charakteryzują się dość mocnym silnikiem, wygodą użytkowania, a także możliwością cięcia wzdłuż, poprzecznie oraz pod kątem. Poręczny uchwyt gwarantuje komfort i bezpieczeństwo.

Wiele ofert pił dostępnych jest m.in. na portalu https://dluta.pl/.

Istnieje wiele różnych rodzajów pił, które nadadzą się do cięcia drewna na opał. Jeśli istotna jest dla nas wyłącznie ta kwestia, cięcie wzdłuż, podłużne, czy pod kątem, nie powinno być dla nas priorytetem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak obliczyć wysokość raty za leasing samochodu?
Jak obliczyć wysokość raty za leasing samochodu?
Zakup samochodu to niemały wydatek, szczególnie jeśli myśli się i nabyciu stosunkowo nowego i w pełni wyposażonego modelu. Ze względu […]
Polecamy