Home > Dom i ogrodnictwo > Jakie schody wybrać do nowo powstałego domu?

Jakie schody wybrać do nowo powstałego domu?

Schody są bardzo ważnym elementem każdego piętrowego budynku. Ogromna ilość dostępnych rozwiązań sprawia, że bardzo ciężko jest podjąć właściwą decyzję odnośnie tego, który model oraz materiał będzie najbardziej odpowiedni w przypadku naszego domu. Warto więc dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania takiego wyboru. 

Najpopularniejsze rodzaje schodów

Jedną z najczęściej wybieranych przez inwestorów opcji są schody wykonane z żelbetowych płyt. Buduje się je już na etapie stawiania stanu surowego. Ich zaletą jest to, że można je wykończyć w dowolny sposób, a jednocześnie są one bardzo trwałe i wytrzymałe. Można  wyłożyć je płytkami ceramicznymi oraz drewnem. Innym popularnym rozwiązaniem są gotowe schody drewniane. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się dąb, buk, jesion, klon, modrzew oraz świerk. Są to bowiem gatunki drzewa łatwe w obróbce, a jednocześnie wytrzymałe. W przypadku takich schodów wspornik wykonany jest najczęściej z metalu i umieszcza się go na środku. W nowoczesnych budynkach idealnie sprawdzą się natomiast schody wykonane ze szkła, betonu lub metalu. Wyglądają one bardzo nowocześnie i stylowo. W ostatnich sezonach coraz modniejsze stają się schody półkowe, których stopnie umieszcza się bezpośrednio w ścianie. Dzięki temu wyglądają one jakby były zawieszone w powietrzu. Poszukując sprawdzonej i solidnej firmy zajmującej się produkcją oraz montażem schodów warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie http://www.ephemeris.com.pl/o-firmie-c-373.html

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + pięć =