Jak skręcić meblościankę?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jak skręcić meblościankę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont pokoju jest zawsze wyzwaniem dla naszych umiejętności organizacji czasu i przestrzeni. Nierzadko musimy także wykazać się manualnie, wykonując drobne prace wykończeniowe, czy też skręcając poszczególne meble. Jak odpowiednio zabrać się do skręcania mebli, szczególnie w momencie, kiedy są większe gabarytowo?

Miejsce pracy to podstawa!

Duże i nieporęczne meble najwygodniej jest skręcać w pokoju, w którym docelowo będą stały. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnego zamieszania z kłopotliwym przenoszeniem np. meblościanki. Na ziemię najlepiej położyć gruby koc lub dywan. Zabezpieczymy tym samym podłogę przed zarysowaniem, a mebel przed możliwymi uszkodzeniami. Oczywiście należy także zadbać o odpowiednie narzędzia. Bardzo pomocna może okazać się wkrętarka.

Następnie ostrożnie otwieramy paczkę (najlepiej nie nożem) i zapoznajemy się z instrukcją. Przeważnie wystarczy uważnie wykonywać kolejne kroki zalecone przez producenta. Jeśli jednak takiej instrukcji nie ma, najlepiej skręcać meblościankę, czy też inny mebel od dolnych elementów, aż do samej góry. Dobrze jest też skręcić na początku cały szkielet, a dopiero na końcu zająć się szczegółami, takimi jak np. drzwiczki, czy elementy dekoracyjne.

Kupno mebli do samodzielnego skręcania.

Jest to świetna opcja, jeśli nie mamy zbyt dużego samochodu, a nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy na transport. Meble do złożenia można również tanio i szybko zamawiać przez internet. Istnieje wiele stron, np. https://furnilux.pl/zestawy-2, które mają bogaty asortyment i korzystne ceny dostawy. Dzięki takim rozwiązaniom, remont może stać się prawdziwą przyjemnością. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o flotę pojazdów w swojej firmie aby nie uległa zniszczeniu?
Flota pojazdów filarem firmy Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę transportową doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia floty pojazdów dla jego przedsiębiorstwa. […]
Polecamy