Jak działają alarmowe systemy antywłamaniowe?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jak działają alarmowe systemy antywłamaniowe?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu zakładach przemysłowych, magazynach, domach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej montuje się zaawansowane alarmowe systemy antywłamaniowe. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed wtargnięciem niepożądanych osób (np. złodziei). Cały system jest zazwyczaj uzbrajany poprzez wpisanie na klawiaturze numerycznej indywidualnego kodu wybranego przez użytkownika. Instalowaniem omawianych układów zajmuje się m.in. ta firma: http://www.radiosystem.com.pl.

Precyzyjne czujniki gwarantują niezawodność

Nowoczesne systemy alarmowe składają się z szeregu urządzeń, do których zaliczamy czujniki (magnetyczne i podczerwieni), detektory (np. dymu, gazu), sygnalizatory, przewody, moduły GSM, blokady, radiolinię, a nierzadko też dialer telefoniczny. Całością zarządza centrala alarmowa, ściśle kontrolująca wszystkie elementy. W razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości od razu powiadamia ona użytkownika poprzez uruchomienie alarmu dźwiękowego i optycznego. Wiele dostępnych na rynku systemów jest sterowanych za pomocą pilota albo specjalnej aplikacji w smartfonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zlecić remont łazienki komuś z zewnątrz?
Dlaczego warto zlecić remont łazienki komuś z zewnątrz?
Początek roku wiąże się często z realizacją tego co postanowiliśmy sobie na zakończenie starego. Różne są postanowienia, a niektóre mogą […]
Polecamy