Home > Technologie & IT > Jak działają alarmowe systemy antywłamaniowe?

Jak działają alarmowe systemy antywłamaniowe?

W wielu zakładach przemysłowych, magazynach, domach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej montuje się zaawansowane alarmowe systemy antywłamaniowe. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed wtargnięciem niepożądanych osób (np. złodziei). Cały system jest zazwyczaj uzbrajany poprzez wpisanie na klawiaturze numerycznej indywidualnego kodu wybranego przez użytkownika. Instalowaniem omawianych układów zajmuje się m.in. ta firma: http://www.radiosystem.com.pl.

Precyzyjne czujniki gwarantują niezawodność

Nowoczesne systemy alarmowe składają się z szeregu urządzeń, do których zaliczamy czujniki (magnetyczne i podczerwieni), detektory (np. dymu, gazu), sygnalizatory, przewody, moduły GSM, blokady, radiolinię, a nierzadko też dialer telefoniczny. Całością zarządza centrala alarmowa, ściśle kontrolująca wszystkie elementy. W razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości od razu powiadamia ona użytkownika poprzez uruchomienie alarmu dźwiękowego i optycznego. Wiele dostępnych na rynku systemów jest sterowanych za pomocą pilota albo specjalnej aplikacji w smartfonie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =