Znak ograniczenie prędkości – jak go rozumieć?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Znak ograniczenie prędkości – jak go rozumieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znak ograniczenia prędkości ma zazwyczaj kształt kwadratu lub prostokąta z czerwoną obwódką i numerem ograniczenia prędkości na górze i na dole. Liczbom tym towarzyszy czasem strzałka, która wskazuje kierunek jazdy, którego dotyczy ograniczenie.

Jakie są rodzaje znaków ograniczenia prędkości?

W niektórych krajach istnieją dwa rodzaje znaków ograniczenia prędkości: stałe i tymczasowe. Stałe są instalowane na drogach, na których obowiązuje stałe ograniczenie prędkości, natomiast tymczasowe są instalowane podczas prac drogowych lub innych warunków, które wpływają na płynność ruchu.

Znaki ograniczenia prędkości można znaleźć również w innych kształtach i kolorach, jednak nie należy ich mylić ze znakami ograniczenia prędkości, ponieważ mogą one służyć do innych celów, takich jak strefy szkolne lub place budowy. W krajach, w których istnieją stałe znaki ograniczenia prędkości, są one zazwyczaj umieszczane po lewej stronie drogi. Tymczasowe znaki ograniczenia prędkości są zwykle umieszczane po prawej stronie drogi.

Do czego służy?

Znak B 33 służy do kontroli prędkości ruchu drogowego. Najczęściej spotykanym typem jest znak stały. Tymczasowe znaki zmiennego ograniczenia prędkości mogą być instalowane w pobliżu robót drogowych lub innych zmiennych warunków.

Ograniczenia prędkości są ustalane przez władze lokalne i powinny być zawsze przestrzegane. Jeśli na przykład dojdzie do kolizji w strefie 30 mil/h, zakłada się, że jechali Państwo powyżej dozwolonej prędkości, chyba że mogą Państwo udowodnić, że tak nie było.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając ubranka dla niemowlaka?
Na co zwrócić uwagę wybierając ubranka dla niemowlaka?
Ubranka są niezbędnym elementem każdej wyprawki dla niemowlaka. Ogromny wybór różnego rodzaju ciuszków dziecięcych sprawia, że nie jest to takie […]
Polecamy