Kostka brukowa – co się z niej powszechnie buduje

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Kostka brukowa – co się z niej powszechnie buduje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka brukowa to jeden z najbardziej popularnych i wyjątkowo uniwersalnych materiałów budowlanych. Składa się z warstwy nośnej wykonanej z betonu i żwiru (odpowiadającej za trwałość), a także warstwy wykończeniowej opartej zazwyczaj na drobnym kruszywie (nadającej całości atrakcyjną fakturę). Na rynku bez problemu znajdziemy modele zróżnicowane pod względem kolorystyki, rozmiaru oraz kształtu. Jeśli interesuje nas dobry producent kostki brukowej Poznań to miasto, gdzie tego rodzaju firma działa z sukcesami od wielu lat.

Prosty sposób na uatrakcyjnienie przestrzeni ogrodowej i nie tylko

Kostka brukowa wprost idealnie nadaje się zwłaszcza do budowy przydomowych podjazdów i placyków, ścieżek ogrodowych czy wypoczynkowych tarasów. Wyłożenie nią powierzchni płaskiej jest bowiem niezbyt skomplikowane technicznie, a na dodatek znacznie mniej pracochłonne niż choćby wykorzystanie drewnianych desek albo płytek kamiennych. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzi się kostka o grubości minimum 4 cm, bo charakteryzuje się doskonałą odpornością na duże obciążenia mechaniczne. Oczywiście można nią również z powodzeniem wykładać parkingi przed sklepami wielkopowierzchniowymi, posesje firmowe, ciągi komunikacyjne w centrach miast i osiedlowe drogi. Omawiany materiał jest ponadto powszechnie używany do budowy schodów wejściowych, murków dekoracyjnych, krawężników jezdniowych oraz obrzeży trawników i rabat. Nieco mniej popularne zastosowania kostki to natomiast w szczególności efektowne donice kwiatowe, a także grille stacjonarne (uprzyjemniające czas spędzany podczas popołudniowych imprez w okresie letnim).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co przyda się podczas ferii zimowych w górach?
Co przyda się podczas ferii zimowych w górach?
Ferie zimowe w górach to spełnienie marzeń nie tylko wszystkich dzieci, lecz także dorosłych. Białe szaleństwo, mróz, śnieg pod podeszwą […]
Polecamy