Home > Budowlanka > Geodeta na budowie domu – jaki jest zakres jego obowiązków?

Geodeta na budowie domu – jaki jest zakres jego obowiązków?

Podczas budowy domu trzeba korzystać z pomocy wielu fachowców i specjalistów, a jednym z nich jest geodeta. Taka osoba zajmuje się pomiarami geodezyjnymi, czyli takimi, które służą chociażby do tworzenia szkicu terenu, czy też wyznaczania granic działek. Dzięki pomocy geodety można więc dokładnie rozplanować przestrzeń działki, ustalić jej granice oraz wyznaczyć korzystne położenie. Rola geodety jest zatem nieoceniona, ale warto pamiętać, że zakres jego obowiązków jest szerszy. Czym jeszcze zajmuje się geodeta i za co odpowiada na placu budowy?

Czym zajmuje się geodeta podczas budowy domu?

Oprócz wytyczenia granic działki i odpowiedniego rozplanowania terenu, podczas budowy domu geodeta zajmuje się przede wszystkim wyznaczeniem osi budynku, punktów głównych i ścian zewnętrznych. Dodatkowo, jeśli to konieczne, do jego zadań należy wyznaczenie ścian wewnętrznych i tarasu. Warto wymienić jeszcze czynności takie jak pomiar przemieszczeń, odkształceń i osiadania terenu. Te i wcześniej wymienione pomiary są realizowane przez firmy takie jak http://geodraw.pl/oferta/pomiary-inzynieryjno-przemyslowe/pomiary-przemieszczen/, które na place budowy wysyłają zespoły złożone z doświadczonych geodetów.   

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =