Geodeta na budowie domu – jaki jest zakres jego obowiązków?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Geodeta na budowie domu – jaki jest zakres jego obowiązków?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas budowy domu trzeba korzystać z pomocy wielu fachowców i specjalistów, a jednym z nich jest geodeta. Taka osoba zajmuje się pomiarami geodezyjnymi, czyli takimi, które służą chociażby do tworzenia szkicu terenu, czy też wyznaczania granic działek. Dzięki pomocy geodety można więc dokładnie rozplanować przestrzeń działki, ustalić jej granice oraz wyznaczyć korzystne położenie. Rola geodety jest zatem nieoceniona, ale warto pamiętać, że zakres jego obowiązków jest szerszy. Czym jeszcze zajmuje się geodeta i za co odpowiada na placu budowy?

Czym zajmuje się geodeta podczas budowy domu?

Oprócz wytyczenia granic działki i odpowiedniego rozplanowania terenu, podczas budowy domu geodeta zajmuje się przede wszystkim wyznaczeniem osi budynku, punktów głównych i ścian zewnętrznych. Dodatkowo, jeśli to konieczne, do jego zadań należy wyznaczenie ścian wewnętrznych i tarasu. Warto wymienić jeszcze czynności takie jak pomiar przemieszczeń, odkształceń i osiadania terenu. Te i wcześniej wymienione pomiary są realizowane przez firmy takie jak http://geodraw.pl/oferta/pomiary-inzynieryjno-przemyslowe/pomiary-przemieszczen/, które na place budowy wysyłają zespoły złożone z doświadczonych geodetów.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szkolenia nanoplastia, strzyżenie męskie, kolory – kursy fryzjerskie, z których warto skorzystać
Szkolenia nanoplastia, strzyżenie męskie, kolory – kursy fryzjerskie, z których warto skorzystać
Jeśli jesteś fryzjerem, to na pewno wiesz, że musisz być na bieżąco z najnowszymi trendami i osiągnięciami w branży. Warto […]
Polecamy