Jakie metody badawcze wykorzystywane są w galwanotechnice?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jakie metody badawcze wykorzystywane są w galwanotechnice?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok w galwanotechnice rośnie potrzeba zwiększania precyzji w zakresie badania ilości różnego rodzaju domieszek i zanieczyszczeń. Sektor ten, zajmując się metodami elektrolitycznego wytwarzania powłok na podłożach, musi być w swym działaniu bardzo dokładny. Drobne zmiany w ilości mieszanek mogą tu spowodować znaczące obniżenie jakości. Jak dba się dzisiaj o wprowadzanie nowoczesnych metod badawczych? I co one dają branży?

Analityczne metody oznaczania zawartości składników w galwanotechnice

Metody analizy galwanotechnicznej przybierają dziś coraz bardziej innowacyjną formę. Jedną z nich jest np. ASA, Absorpcyjna Spektrometria Atomowa. Aktualnie wykorzystywana jest ona przede wszystkim do analizowania zanieczyszczeń i głównych składników w tzw. kąpielach galwanicznych. Szczegóły tego rozwiązania można znaleźć na stronie https://www.tegal.pl/absorbcja-atomowa-galwanotechnice/, ale na początek warto wiedzieć, że dzięki niej oznacza się precyzyjnie m.in zawartość żelaza i cynku w różnych pasywacjach.

Metoda ta jest wysoce skuteczna i pozwala na zwiększenie efektywności działania w różnych branżach bazujących na analizie śladowej. Wykorzystuje się ją na potrzeby rolnictwa, metalurgii, petrochemii, ale i przemysłu spożywczego oraz medycyny. ASA bada próbki poprzez spalenie roztworu i wprowadzenie go w stan atomowy. Z unoszących się w gazie pierwiastków, bada ich ilości, skład i zanieczyszczenia. Wyniki są podstawą do analizowania pierwiastków również w wodach powierzchniowych oraz ściekach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo umeblować nowe mieszkanie?
Jak prawidłowo umeblować nowe mieszkanie?
Każdy, kto doświadczył już raz przeprowadzki do nowego mieszkania, wie, że umeblowanie swojego nowego lokum to ciężkie wyzwanie. Trzeba pamiętać […]
Polecamy