Funkcjonalności współczesnych wózków widłowych

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Funkcjonalności współczesnych wózków widłowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe to zdecydowanie najczęściej wykorzystywane pojazdy w magazynach, halach produkcyjnych i dużych zakładach przemysłowych. Nowoczesne modele nierzadko posiadają liczne udogodnienia technologiczne, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie poszczególnych czynności. Są to rozwiązania zarówno z zakresu mechaniki, jak i elektroniki. Jeśli np. interesują nas wyjątkowo funkcjonalne wózki jungheinrich w Poznaniu działa firma posiadająca je w swojej bogatej ofercie. 

Wiele zależy od modelu

Na rynku są dostępne wózki widłowe elektryczne i spalinowe zróżnicowane pod względem budowy oraz funkcjonalności (dedykowane do konkretnych zadań). Najbardziej popularne są wersje kontenerowe, które charakteryzują się doskonałą ładownością towaru i są przystosowane do załadunku na pociągi, statki oraz ogromne ciężarówki z naczepami. Dużym powodzeniem cieszą się też modele podwieszane, wyposażone w specjalne zaczepy pozwalające na bezproblemowe przymocowanie do samochodu ciężarowego. Posiadają zazwyczaj niewielkie wymiary, w związku z czym wykazują się ponadprzeciętną ruchliwością.

Na uwagę zasługują ponadto wersje skrętne, przeznaczone stricte do miejsc z licznymi zakrętami czy drogami (z powodu znakomitej zwrotności i kompaktowej konstrukcji). Jeśli natomiast zależy nam na sprawnym opróżnianiu skrzyniopalet, powinniśmy koniecznie pomyśleć o wózku widłowym z obrotnicą, który jest wyposażony w ramię podporowe. Wyróżniamy jeszcze modele terenowe (sprawdzają się na nierównym podłożu), wysokiego składowania (pozwalają na przenoszenie ciężkich obiektów na najwyższe półki regałów), systemowe, z dyszlem, nożycowe i do komisjonowania (rozdzielania ładunków zbiorczych z palet na poszczególne paczki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu wanny?
Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu wanny?
Wanna jest elementem wyposażenia, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie łazienki. Pozwala ona na przygotowanie relaksującej kąpieli. Wybór odpowiedniej […]
Polecamy