Home > Budowlanka > Funkcjonalności współczesnych wózków widłowych

Funkcjonalności współczesnych wózków widłowych

Wózki widłowe to zdecydowanie najczęściej wykorzystywane pojazdy w magazynach, halach produkcyjnych i dużych zakładach przemysłowych. Nowoczesne modele nierzadko posiadają liczne udogodnienia technologiczne, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie poszczególnych czynności. Są to rozwiązania zarówno z zakresu mechaniki, jak i elektroniki. Jeśli np. interesują nas wyjątkowo funkcjonalne wózki jungheinrich w Poznaniu działa firma posiadająca je w swojej bogatej ofercie. 

Wiele zależy od modelu

Na rynku są dostępne wózki widłowe elektryczne i spalinowe zróżnicowane pod względem budowy oraz funkcjonalności (dedykowane do konkretnych zadań). Najbardziej popularne są wersje kontenerowe, które charakteryzują się doskonałą ładownością towaru i są przystosowane do załadunku na pociągi, statki oraz ogromne ciężarówki z naczepami. Dużym powodzeniem cieszą się też modele podwieszane, wyposażone w specjalne zaczepy pozwalające na bezproblemowe przymocowanie do samochodu ciężarowego. Posiadają zazwyczaj niewielkie wymiary, w związku z czym wykazują się ponadprzeciętną ruchliwością.

Na uwagę zasługują ponadto wersje skrętne, przeznaczone stricte do miejsc z licznymi zakrętami czy drogami (z powodu znakomitej zwrotności i kompaktowej konstrukcji). Jeśli natomiast zależy nam na sprawnym opróżnianiu skrzyniopalet, powinniśmy koniecznie pomyśleć o wózku widłowym z obrotnicą, który jest wyposażony w ramię podporowe. Wyróżniamy jeszcze modele terenowe (sprawdzają się na nierównym podłożu), wysokiego składowania (pozwalają na przenoszenie ciężkich obiektów na najwyższe półki regałów), systemowe, z dyszlem, nożycowe i do komisjonowania (rozdzielania ładunków zbiorczych z palet na poszczególne paczki).

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + trzy =