Czym poprawić wygląd suchych włosów?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Czym poprawić wygląd suchych włosów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Farbowanie czy rozjaśnianie, zwłaszcza wykonywane często, mogą fatalnie wpłynąć na kondycję włosów. Wyglądają one wtedy niekorzystnie, są łamliwe i nie mają połysku. Zdarza się, że są rozdwojone na końcach. Znaczy to, że brak im odpowiedniej otoczki tłuszczowej. Takie włosy nie dodają ani urody ani elegancji, zwłaszcza, że trudno z nich ułożyć jakąkolwiek fryzurę.

Co poradzić?

Pierwsze, co należy zrobić, to domknąć łuskę włosa. Ten efekt osiąga się gdy końcowe płukanie włosów zrobi się z pomocą zimnej wody lub wody z octem. Przy suchych włosach konieczne jest codziennie nawilżanie. Dlatego po każdym myciu dobrze jest używać specjalnych masek nawilżających. Należy również nabyć specjalne odżywki do włosów suchych. Można o nie spytać w każdym sklepie z kosmetykami lub po prostu zapytać swojego fryzjera.

Dobrze jest przyciąć rozdwojone końcówki. Z dalszej pielęgnacji należy wykluczyć kosmetyki fryzjerskie zawierające silne silikony, A przy suszeniu unikać gorącego strumienia suszarki. Latem lepiej nie wystawiać włosów bezpośrednio na słońce, wskazane noszenie cienkich kapeluszy lub czapek.

Jakie domowe sposoby?

Do pielęgnacji domowej, warto zaopatrzyć się w dobre szampony do włosów suchych. W warunkach domowych należy robić olejowanie. Nadają się do tego wszystkie oleje, nawet te spożywcze. Najlepsze są: arganowy, lniany, migdałowy i olej z czarnuszki. Dobre efekty daje pielęgnacja za pomocą masła shea. Można też zaopatrzyć się w kosmetyki z keratyną, aby poprawić stan i konstrukcję włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy każdy samochód może być przyjęty do skupu?
Jednym ze sposobów na pozbycie się używanego auta jest jego sprzedaż. W związku z rosnącą popularnością skupów samochodowych warto dowiedzieć […]
Polecamy