Home > Life & Style > Czym poprawić wygląd suchych włosów?

Czym poprawić wygląd suchych włosów?

Farbowanie czy rozjaśnianie, zwłaszcza wykonywane często, mogą fatalnie wpłynąć na kondycję włosów. Wyglądają one wtedy niekorzystnie, są łamliwe i nie mają połysku. Zdarza się, że są rozdwojone na końcach. Znaczy to, że brak im odpowiedniej otoczki tłuszczowej. Takie włosy nie dodają ani urody ani elegancji, zwłaszcza, że trudno z nich ułożyć jakąkolwiek fryzurę.

Co poradzić?

Pierwsze, co należy zrobić, to domknąć łuskę włosa. Ten efekt osiąga się gdy końcowe płukanie włosów zrobi się z pomocą zimnej wody lub wody z octem. Przy suchych włosach konieczne jest codziennie nawilżanie. Dlatego po każdym myciu dobrze jest używać specjalnych masek nawilżających. Należy również nabyć specjalne odżywki do włosów suchych. Można o nie spytać w każdym sklepie z kosmetykami lub po prostu zapytać swojego fryzjera.

Dobrze jest przyciąć rozdwojone końcówki. Z dalszej pielęgnacji należy wykluczyć kosmetyki fryzjerskie zawierające silne silikony, A przy suszeniu unikać gorącego strumienia suszarki. Latem lepiej nie wystawiać włosów bezpośrednio na słońce, wskazane noszenie cienkich kapeluszy lub czapek.

Jakie domowe sposoby?

Do pielęgnacji domowej, warto zaopatrzyć się w dobre szampony do włosów suchych. W warunkach domowych należy robić olejowanie. Nadają się do tego wszystkie oleje, nawet te spożywcze. Najlepsze są: arganowy, lniany, migdałowy i olej z czarnuszki. Dobre efekty daje pielęgnacja za pomocą masła shea. Można też zaopatrzyć się w kosmetyki z keratyną, aby poprawić stan i konstrukcję włosów.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + dwadzieścia =