Kamper – zbudować czy wynająć?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Kamper – zbudować czy wynająć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróżowanie kamperem to coraz popularniejszy sposób na spędzanie urlopu. Turystyka tego typu daje ogromną swobodę przemieszczania się, dowolność kreowania trasy i wyboru miejsc, które planuje się zwiedzić. Nie wymaga szczegółowych planów, rezerwacji, uniezależnia choćby od rozkładu lotów. By spędzić wolne dni w domu na kółkach wystarczy nabyć lub wynająć odpowiedni pojazd oraz przenieść do niego rzeczy codziennego użytku.

Na cały rok czy na wakacyjną przygodę?

Wielu z obecnych właścicieli kamperów przebudowało je z samochodów dostawczych, co stanowi popularną praktykę. Zakup używanego pojazdu tego typu to nieduży wydatek. Przystosowanie go do wymogów podróżowania wymaga jednak kompletnego remontu, nierzadko przekraczającego koszt zakupu auta. Kamper z silnikiem starej daty może być też mocno awaryjny. Nie ma chyba nic gorszego niż przymusowy postój ze względów technicznych, który psuje cały plan podróży. Ponadto pociąga to za sobą opłatę wyższego niż w przypadku samochodu osobowego  ubezpieczenia.

Podróżowanie kamperem na wynajem jest wolne od powyższych wad, zwłaszcza, jeśli nie planuje się zbyt częstego praktykowania tej formy turystyki. Jeśli wyjazdy zdarzają się w zasadzie tylko w sezonie letnim, warto rozważyć możliwość skorzystania z oferty wypożyczalni. Kamper nie będzie wtedy generował kosztów przez cały rok, a pojazd oddany do dyspozycji z pewnością zapewni wygodną i bezawaryjną podróż. Na stronie https://wynajem-kampera.pl/ można znaleźć szeroką ofertę wynajmu kamperów, jak i więcej przydatnych informacji na temat podróżowania nimi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prezenty dla najmłodszych – co spodoba się każdemu dziecku?
Prezenty dla najmłodszych – co spodoba się każdemu dziecku?
Obdarowywanie dzieci prezentami jest czymś naturalnym. Każdy dorosły, a zwłaszcza rodzice, chcą przecież sprawić dziecku radość, szczególnie przy wyjątkowych okazjach, […]
Polecamy