Home > Dom i ogrodnictwo > 3 zalety drewnianych mebli

3 zalety drewnianych mebli

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu drewno było podstawowym materiałem, z którego wykonywano meble. Później jednak nastała moda na produkty metalowe, plastikowe i z tworzyw drewnopodobnych (np. sklejki czy płyt wiórowych), odznaczające się niską ceną, ale jednocześnie mało eleganckie. Na szczęście w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na powrót do konstrukcji z naturalnego drewna, ponieważ posiadają one mnóstwo zalet. Jeśli chodzi o tego typu meble Puszczykowo jest jednym z miast, w którym kupimy je wyjątkowo tanio. 

Materiał wyjątkowo trwały i ekologiczny

Podstawową zaletą mebli drewnianych jest duża trwałość i solidność – dotyczy to zwłaszcza modeli wykonanych z dębu, buku albo gatunków egzotycznych, poddanych dodatkowej impregnacji. Kolejną istotną przewagą tego typu produktów nad ich metalowymi czy plastikowymi odpowiednikami są walory zdrowotne. Nie wywołują one alergii, ponieważ nie posiadają absolutnie żadnych szkodliwych substancji (są w 100% hipoalergiczne). Mają również bardzo pozytywny wpływ na powietrze w pomieszczeniu, a to dzięki doskonałym właściwościom higroskopijnym, czyli absorbowaniu oraz zwracaniu wilgoci.

Nie można także nie wspomnieć o tym, że meble drewniane nie elektryzują się, przez co kurz osiada na nich w bardzo powolnym tempie. Dla wielu osób największą zaletą tych wyrobów jest jednak ich uniwersalność (pasują do niemal każdego stylu, idealnie komponując się z różnymi materiałami i tworzywami – zwłaszcza kamieniem oraz skórą), a także wspaniały, oryginalny i elegancki wygląd. Wynika to z faktu, że nie ma dwóch tak samo wyglądających desek. Drewno daje nam ogromne możliwości w zakresie kreowania efektu końcowego – bejcowanie i lakierowanie to tylko niektóre ze stosowanych technik. Jeśli chcemy kupić dobrej jakości drewniane meble Margonin jest miastem, w którym znajdziemy kilka dużych sklepów z tego typu asortymentem.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 3 =