Wyjazd w góry – własnym samochodem czy pociągiem?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Wyjazd w góry – własnym samochodem czy pociągiem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróżowanie to bardzo przyjemny sposób spędzania czasu, który warto jednak odpowiednio zorganizować. Zanim przystąpimy do czerpania korzyści z pobytu turystycznego, warto zastanowić się nad kilkoma sprawami. Pierwszą z nich jest dojazd – kluczową kwestią jest wybór środka lokomocji. Lepiej pojechać w góry własnym samochodem czy pociągiem?

Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim liczba osób podróżujących, cel, ilość bagażów, czy dalsze plany podróżowania i zwiedzania. Jeśli pobyt zaplanowano w rezydencji Regle Zakopane, to jej położenie pozwala na sprawne przemieszczenie się z dworca kolejowego do hotelu. Opcja wydaje się tym bardziej korzystna, jeśli podróż zaplanowana jest tylko dla dwóch osób. To również lepsze rozwiązanie dla środowiska naturalnego, ponieważ korzystanie z komunikacji publicznej ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery, który powstaje w nadmiernej ilości w przypadku podróży samochodem. Ostatecznie duża część takiej wyprawy sprowadza się do stania w korkach.

Komu w drogę, temu czas

Wiele osób decyduje się jednak na podróż własnym samochodem, ponieważ wydaje im się to bardziej bezpieczne, a przede wszystkim komfortowe. Nie są wtedy uzależnieni od rozkładów jazdy, przewoźnika oraz ewentualnych utrudnień i opóźnień pojawiających się na trasie, zapominając jednocześnie, że dojazd do Zakopanego najpopularniejszą trasą zwykle kończy się staniem w długich korkach. Nie inaczej bywa na miejscu, gdzie większość turystów korzysta z własnych pojazdów i pokonanie nawet kilku kilometrów z apartamentu Butorowy Residence do centrum Kościeliska zajmuje więcej czasu niż spacer. Polecamy od razu wybrać tę drugą opcję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aktywność fizyczna – w jaki sposób ją monitorować?
Aktywność fizyczna – w jaki sposób ją monitorować?
Istnieje wiele sposobów monitorowania aktywności fizycznej. Należy znaleźć metodę, która najlepiej się sprawdza, np. krokomierz lub akcelerometr, a następnie stosować […]
Polecamy