Home > Wypoczynek i hobby > Wyjazd w góry – własnym samochodem czy pociągiem?

Wyjazd w góry – własnym samochodem czy pociągiem?

Podróżowanie to bardzo przyjemny sposób spędzania czasu, który warto jednak odpowiednio zorganizować. Zanim przystąpimy do czerpania korzyści z pobytu turystycznego, warto zastanowić się nad kilkoma sprawami. Pierwszą z nich jest dojazd – kluczową kwestią jest wybór środka lokomocji. Lepiej pojechać w góry własnym samochodem czy pociągiem?

Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim liczba osób podróżujących, cel, ilość bagażów, czy dalsze plany podróżowania i zwiedzania. Jeśli pobyt zaplanowano w rezydencji Regle Zakopane, to jej położenie pozwala na sprawne przemieszczenie się z dworca kolejowego do hotelu. Opcja wydaje się tym bardziej korzystna, jeśli podróż zaplanowana jest tylko dla dwóch osób. To również lepsze rozwiązanie dla środowiska naturalnego, ponieważ korzystanie z komunikacji publicznej ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery, który powstaje w nadmiernej ilości w przypadku podróży samochodem. Ostatecznie duża część takiej wyprawy sprowadza się do stania w korkach.

Komu w drogę, temu czas

Wiele osób decyduje się jednak na podróż własnym samochodem, ponieważ wydaje im się to bardziej bezpieczne, a przede wszystkim komfortowe. Nie są wtedy uzależnieni od rozkładów jazdy, przewoźnika oraz ewentualnych utrudnień i opóźnień pojawiających się na trasie, zapominając jednocześnie, że dojazd do Zakopanego najpopularniejszą trasą zwykle kończy się staniem w długich korkach. Nie inaczej bywa na miejscu, gdzie większość turystów korzysta z własnych pojazdów i pokonanie nawet kilku kilometrów z apartamentu Butorowy Residence do centrum Kościeliska zajmuje więcej czasu niż spacer. Polecamy od razu wybrać tę drugą opcję.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + siedem =