Home > Biznes i marketing > Dział HR – czym się zajmuje?

Dział HR – czym się zajmuje?

HR jest często postrzegany jako tajemniczy dział w firmie. Niektórzy myślą, że HR tylko martwi się o umowy o pracę i wypłaca pensje. Ale to nie jest prawda!

HR ma wiele różnych funkcji, które pomagają uczynić firmę bardziej wydajną, produktywną i dochodową. Należą do nich:

Relacje z pracownikami 

Jest to szeroki termin i obejmuje wiele różnych aspektów tego, jak zarządzasz ludźmi w swojej organizacji. Obejmuje to zatrudnianie pracowników, zarządzanie ich wydajnością, rozwiązywanie problemów i sporów itp.

Szkolenia i rozwój 

Skupia się na pomaganiu pracownikom w rozwijaniu ich umiejętności, aby mogli lepiej wykonywać swoją pracę. Może to być również szkolenie nowych pracowników w zakresie podstaw pracy lub szkolenie menedżerów w zakresie efektywnego zarządzania zespołem (często nazywane „zarządzaniem ludźmi”).

Rekrutacja 

Jest to znalezienie nowych pracowników do firmy. Przed złożeniem oferty pracy należy zamieścić ogłoszenie o wolnych miejscach pracy i przeprowadzić rozmowy z kandydatami. Możesz również skorzystać z agencji rekrutacyjnych, jeśli nie masz czasu lub umiejętności, aby zrobić to samemu – ale pamiętaj, aby najpierw poprosić o referencje od poprzednich klientów!

Zdrowie i bezpieczeństwo 

Zdrowie i bezpieczeństwo to nie tylko noszenie twardych kapeluszy podczas pracy na wysokości! Obejmuje wszystko, od bezpieczeństwa pożarowego, poprzez przemoc w miejscu pracy, zarządzanie stresem.

Jeśli potrzebujesz pomocy w takim zakresie jak kadry i płace Olsztyn, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 4 =