Dział HR – czym się zajmuje?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Dział HR – czym się zajmuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

HR jest często postrzegany jako tajemniczy dział w firmie. Niektórzy myślą, że HR tylko martwi się o umowy o pracę i wypłaca pensje. Ale to nie jest prawda!

HR ma wiele różnych funkcji, które pomagają uczynić firmę bardziej wydajną, produktywną i dochodową. Należą do nich:

Relacje z pracownikami 

Jest to szeroki termin i obejmuje wiele różnych aspektów tego, jak zarządzasz ludźmi w swojej organizacji. Obejmuje to zatrudnianie pracowników, zarządzanie ich wydajnością, rozwiązywanie problemów i sporów itp.

Szkolenia i rozwój 

Skupia się na pomaganiu pracownikom w rozwijaniu ich umiejętności, aby mogli lepiej wykonywać swoją pracę. Może to być również szkolenie nowych pracowników w zakresie podstaw pracy lub szkolenie menedżerów w zakresie efektywnego zarządzania zespołem (często nazywane „zarządzaniem ludźmi”).

Rekrutacja 

Jest to znalezienie nowych pracowników do firmy. Przed złożeniem oferty pracy należy zamieścić ogłoszenie o wolnych miejscach pracy i przeprowadzić rozmowy z kandydatami. Możesz również skorzystać z agencji rekrutacyjnych, jeśli nie masz czasu lub umiejętności, aby zrobić to samemu – ale pamiętaj, aby najpierw poprosić o referencje od poprzednich klientów!

Zdrowie i bezpieczeństwo 

Zdrowie i bezpieczeństwo to nie tylko noszenie twardych kapeluszy podczas pracy na wysokości! Obejmuje wszystko, od bezpieczeństwa pożarowego, poprzez przemoc w miejscu pracy, zarządzanie stresem.

Jeśli potrzebujesz pomocy w takim zakresie jak kadry i płace Olsztyn, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zostać wykwalifikowanym pracownikiem ochrony?
Jak zostać wykwalifikowanym pracownikiem ochrony?
Z pracownikami ochrony spotykamy się w wielu miejscach. Najczęściej mijamy ich podczas zakupów w większym sklepie, banku, instytucjach rządowych i […]
Polecamy