Home > Technologie & IT > Usługi wykonywane dronami

Usługi wykonywane dronami

Nowoczesne drony to niewielkie statki latające, które umożliwiają robienie zdjęć oraz filmów z powietrza. Steruje się nimi zazwyczaj z użyciem zewnętrznego kontrolera lub smartfona. Co istotne, nie służą one wyłącznie do rozrywki, ale znajdują też bardzo szerokie zastosowanie w wielu wąskich dziedzinach. Chodzi m.in. o branżę geodezyjną, wojskową, eventową, ochroniarską, reklamową czy rolniczą.

Możliwości są w zasadzie nieograniczone

Niezwykle ważną rolą dronów jest robienie atrakcyjnych zdjęć i filmów z lotu ptaka w trakcie różnych imprez plenerowych (wesela, koncerty, dni miasta itp.). Jeśli chcemy skorzystać z usług firmy oferującej profesjonalne filmowanie z powietrza Warszawa to miasto, w którym działa wyjątkowo wiele takich podmiotów. Inne powszechne usługi z wykorzystaniem tych innowacyjnych urządzeń to:

  • inspekcje techniczne (w tym z kamerą termowizyjną)

  • reklama powietrzna w formie baneru

  • wykonywanie zdjęć w celu stworzenia ortofotomap albo dokładnego oszacowania szkód spowodowanych przez klęski żywiołowe

  • ocena stanu infrastruktury, czyli budynków i innych obiektów

  • ocena poziomu wegetacji roślin

  • monitorowanie ulic i mienia

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dziewięć =