W jaki sposób dziewczynki mogą związać swoje włosy?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
W jaki sposób dziewczynki mogą związać swoje włosy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długie włosy są na ogół znacznie popularniejsze wśród dziewczynek niż wśród chłopców i dotyczy to również najmłodszej grupy wiekowej. To właśnie dziewczynki, a właściwie ich rodzice i opiekunowie, są w większym stopniu zobowiązani do należytej dbałości o stan fryzury. W tak wczesnym wieku jest to o wiele prostsze. Włosy dzieci są mocniejsze i odporniejsze na wszelkie wykonywane zabiegi. Ich wiązanie jest bardzo praktyczne, zważywszy na nader aktywny tryb życia, jaki w większości prowadzą nasze pociechy.

Zaplecione pasma

Jednym z najbardziej popularnych sposobów upinania włosów jest warkocz. Istnieją liczne jego rodzaje, jednak wszystkie opierają się o podobny schemat zaplatania. Włosy trzeba dobrze rozczesać, później podzielić na przynajmniej dwa pasma. Większa ilość pasm daje lepsze rezultaty, lecz jest trudniejsza do zaplecenia. Zakłada się je naprzemiennie, dzięki czemu uzyskiwany jest ciekawy wizualnie efekt plecionki. Włosy można podzielić w różny sposób, wykonać dwa warkocze – możliwości jest bardzo dużo. 

Inne metody zapinania włosów

Często brak nam możliwości czasowych na tą, bądź co bądź, zajmującą czynność lub dziecko nie jest zbyt responsywne. Najlepszym wyjściem jest wtedy zastosowanie rozmaitych zapięć przeznaczonych do utrzymywania fryzury. Jedną z nich są opaski dla dziewczynek. Stanowią one dobrą alternatywę dla tradycyjnych gumek do włosów. Wykonane z delikatnego materiału posiadają jednocześnie wysokie walory estetyczne, które dobrze uzupełniają dziecięcą stylizację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakiej formie można podziękować gościom weselnym za przybycie i wspólną zabawę?
Uroczystość weselna to zawsze bardzo emocjonujące wydarzenie dla pary młodej, która pragnie przeżyć ten dzień w szampańskiej atmosferze. Zaproszeni goście […]
Polecamy