Home > Life & Style > Co jest potrzebne do filtrowania wody do picia w warunkach domowych?

Co jest potrzebne do filtrowania wody do picia w warunkach domowych?

Woda to nieodłączny element życia każdego człowieka. Niestety jak pokazują badania, większość z nas wypija jej zbyt mało. Często zapominamy o sięgnięciu po szklankę tego krystalicznego napoju, zastępując go kawą, sokami, czy też herbatą. Odpowiedni poziom nawodnienia naszego organizmu jest w stanie zapewnić nam jedynie czysta woda. Dlatego najlepiej spożywać przynajmniej 1,5 litra tego płynu dziennie. Taka dawka wyreguluje odpowiednio metabolizm, zapewni nam ładny wygląd skóry oraz dobre samopoczucie. Obecnie regularne picie wody stało się dużo łatwiejsze, ponieważ firmy takie jak Brita wprowadziły na rynek urządzenia do domowego oczyszczania tzw. kranówki, a co za tym idzie, nie musimy już dźwigać ciężkich zgrzewek z butelkami. 

Filtr na kran, czy dzbanek – co sprawdzi się lepiej w warunkach domowych

Producenci mogą zaoferować nam naprawdę dużo rozwiązań pozwalających na filtrację wody. W sklepach kupić możemy bidony z krążkami węglowymi, dzbanki z wymiennymi wkładami oraz urządzenia zakładane na kran. Ostatnie rozwiązanie jest najdroższe i niestety pod wpływem kamienia często ulega uszkodzeniom. Dużo lepiej w domowym zaciszu sprawdzą się dzbanki, w których raz na jakiś czas musimy wymienić niewielki filtr. Taki zestaw to koszt nie większy niż 100 zł, a comiesięczna wymiana wkładu wyniesie nas od 5-10zł w zależności od rodzaju zakupionego przez nas elementu. Oczyszczając wodę we własnym zakresie, nie tylko oszczędzamy, ale także dbamy o środowisko, nie generując nadmiaru plastiku w postaci butelek.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =