Jak wziąć auto na kredyt?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Jak wziąć auto na kredyt?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na polskim rynku finansowym jakiś czas temu pojawił się całkiem innowacyjny produkt – jeden z banków uruchomił nową ofertę – jest to autokredyt, czyli inaczej pożyczka na samochód, która działa na nieco innych zasadach, niż powszechnie znane do tej pory zwykłe kredyty udzielane na zakup samochodu. Co ciekawe taka forma pożyczki funkcjonowała już dawno temu w innych krajach, zwłaszcza Europy Zachodniej, gdzie cieszyła się dużą popularnością, na tyle dużą, że jak szacują statystycy, u naszych zachodnich sąsiadów Niemców prawie siedemdziesiąt procent branych kredytów samochodowych to właśnie takie autokredyty. Być może jeśli u nas oferta się zwiększy, statystyki zaprezentują się podobnie.

Jak działa i ile kosztuje pożyczka na samochód?

Rozwiązanie proponowane przez banki przypominać może nieco leasing z tzw. wysokim wykupem, jaki proponowany jest przedsiębiorcom, z tym że z tej oferty korzystać mogą także indywidualni klienci. Kredyt ten działa w taki sposób, że kredytobiorca podczas trwania umowy spłacać musi jedynie koszt utraconej wartości samochodu, a kiedy umowa się kończy, sam wybiera odpowiednią dla siebie wersję – może albo kupić auto, albo tego nie zrobi. Bank deklaruje, że może odkupić wtedy auto od swojego klienta. Aby obliczyć, jakie będą koszty takiego kredytu, warto skorzystać z kalkulatora, dostępnego na stronie https://kalkulator.vwbank.pl/. Dzięki niemu poznamy przewidywaną miesięczną ratę kredytu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Cena wynajmu samochodu – czym jest uwarunkowana?
Cena wynajmu samochodu – czym jest uwarunkowana?
Wynajem auta może być doskonałą alternatywą dla jego posiadania na stałe. Wtedy musimy bowiem ponosić różne koszty, takie jak ubezpieczenie […]
Polecamy