Home > Dom i ogrodnictwo > Rodzaje bram garażowych – od czego zależy wybór?

Rodzaje bram garażowych – od czego zależy wybór?

Właściwa brama garażowa to wiele korzyści – komfort użytkowania garażu, zabezpieczenie majątku znajdującego się w nim czy eleganckie wykończenie budynku. Takie cechy gwarantują bramy garażowe Hörmann, które należy jednak właściwie dopasować do swoich potrzeb. Od czego zależy wybór konkretnego modelu? Czynników jest wiele, natomiast rodzajów bram zaledwie cztery: rozwieralne (dość stary model, który wykorzystywany jest przede wszystkim na stylowych posesjach), uchylne, segmentowe i rolowane.

Warto wiedzieć, że…

Brama garażowa powinna się wyróżniać trwałością, którą gwarantuje tworzywo, z którego jest wykonane, a także mechanizm otwierania. Ważna jest również wygoda obsługi, ponieważ w dzisiejszych czasach szukamy ułatwień i sposobów na uproszczenie życia codziennego. Nie bez znaczenia jest również termoizolacja, co nabiera szczególnego znaczenia, gdy garaż jest częścią budynku mieszkalnego. Kolejnym kryterium wyboru jest wolna przestrzeń przed garażem, jak i w jego wnętrzu, która pozostaje po otwarciu bramy. Jeśli chodzi o model rozwieralny, to wymagana jest ilość miejsca równa szerokości skrzydła na zewnątrz. Model ten nie zabiera natomiast przestrzeni wewnątrz budynku; podobnie sprawa wygląda z modelem uchylnym.

W przypadku segmentowej bramy garażowej nie jest wymagane miejsce na podjeździe. Okazuje się, że dla wielu klientów ważnym czynnikiem jest cena. Im wyższa jakość i funkcjonalność bramy, tym jej wartość jest większa. Coraz częściej zwraca się również uwagę na systemy zabezpieczeń antywłamaniowych.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + jeden =