Rodzaje bram garażowych – od czego zależy wybór?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Rodzaje bram garażowych – od czego zależy wybór?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwa brama garażowa to wiele korzyści – komfort użytkowania garażu, zabezpieczenie majątku znajdującego się w nim czy eleganckie wykończenie budynku. Takie cechy gwarantują bramy garażowe Hörmann, które należy jednak właściwie dopasować do swoich potrzeb. Od czego zależy wybór konkretnego modelu? Czynników jest wiele, natomiast rodzajów bram zaledwie cztery: rozwieralne (dość stary model, który wykorzystywany jest przede wszystkim na stylowych posesjach), uchylne, segmentowe i rolowane.

Warto wiedzieć, że…

Brama garażowa powinna się wyróżniać trwałością, którą gwarantuje tworzywo, z którego jest wykonane, a także mechanizm otwierania. Ważna jest również wygoda obsługi, ponieważ w dzisiejszych czasach szukamy ułatwień i sposobów na uproszczenie życia codziennego. Nie bez znaczenia jest również termoizolacja, co nabiera szczególnego znaczenia, gdy garaż jest częścią budynku mieszkalnego. Kolejnym kryterium wyboru jest wolna przestrzeń przed garażem, jak i w jego wnętrzu, która pozostaje po otwarciu bramy. Jeśli chodzi o model rozwieralny, to wymagana jest ilość miejsca równa szerokości skrzydła na zewnątrz. Model ten nie zabiera natomiast przestrzeni wewnątrz budynku; podobnie sprawa wygląda z modelem uchylnym.

W przypadku segmentowej bramy garażowej nie jest wymagane miejsce na podjeździe. Okazuje się, że dla wielu klientów ważnym czynnikiem jest cena. Im wyższa jakość i funkcjonalność bramy, tym jej wartość jest większa. Coraz częściej zwraca się również uwagę na systemy zabezpieczeń antywłamaniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fartuch stomatologiczny – Gdzie możesz się z nim spotkać?
Fartuch stomatologiczny – Gdzie możesz się z nim spotkać?
Fartuch stomatologiczny to rodzaj odzieży ochronnej, która osłania przedni i tylny tułów oraz szyję lekarza dentysty lub asystentki stomatologicznej. Celem […]
Polecamy