Jak zapobiegać nagromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniu?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jak zapobiegać nagromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkodliwe dla zdrowia grzyby i pleśnie na ścianach to problem dotyczący wielu mieszkań oraz domów. Tego rodzaju wykwity nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to na dodatek mogą się stać źródłem różnych chorób, takich jak choćby astma, alergia czy zapalenie płuc. Podstawową przyczyną ich pojawienia się w pomieszczeniach jest nieprawidłowa cyrkulacja powietrza, a także jego zbyt wysoka wilgotność. Skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym zjawiskiem jest np. zamontowanie klimatyzacji. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy klimatyzacja w Rudzie Śląskiej znajdziemy kilka firm mających takie urządzenia w swojej ofercie. 

Podejmij odpowiednie kroki, zanim będzie za późno

Jedną z najprostszych metod na uniknięcie nadmiernej wilgoci we wnętrzach domu jest likwidacja mostków termicznych, czyli niechcianych łuków, przez które dany obiekt traci ciepło. Występują one zazwyczaj w miejscu połączenia: stropu ze ścianą, dachu ze ścianą, balkonu ze stropem, a także w okolicy kominów i w punktach obsadzenia okien oraz drzwi. Oprócz tego zaleca się regularną wentylację pomieszczeń (np. poprzez rozszczelnienie okien i korzystanie z okapu w kuchni) oraz dbanie o to, aby temperatura powietrza wynosiła co najmniej 20 stopni Celsjusza.

Aby osiągnąć ten drugi cel, konieczne jest zamontowanie klimatyzacji, która zagwarantuje optymalny komfort termiczny (zarówno w lecie, jak i w zimie). Nie zapominajmy też o jej regularnej konserwacji – powinna ona być dokonywana przez specjalistów co najmniej dwa razy w roku. Jeśli chodzi o serwis klimatyzacji Sosnowiec jest jednym z miast, w których działa kilka firm zajmujących się tym w pełni profesjonalnie. Pozostałe metody na uniknięcie wilgoci w mieszkaniu to m.in. wpuszczanie do wnętrz dużej ilości naturalnego światła słonecznego, postawienie w poszczególnych pomieszczeniach urządzenia zwanego pochłaniaczem wilgoci i zastosowanie osuszacza powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
System zarządzania sprzedażą – czy jest ważny?
System zarządzania sprzedażą – czy jest ważny?
Nowoczesne firmy dbają o to, aby utrzymać stabilną pozycję konkurencyjną na rynku. Duże znaczenie mogą mieć skuteczne narzędzia, uwzględnione w […]
Polecamy