Powrót do pracy po narodzinach dziecka – z kim zostawić malucha?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Powrót do pracy po narodzinach dziecka – z kim zostawić malucha?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda pracująca mama wie, jak trudny jest powrót do pracy zawodowej po urlopie macierzyńskim. Jest to stresujący czas dla całej rodziny, gdyż dotychczasowe życie ulegnie sporym zmianom. Rodzice nierzadko stoją przed trudnym dylematem, zastanawiając się, z kim mogą zostawić malucha. Zobaczmy, jakie istnieją możliwości i z których z nich warto skorzystać.

Koniec urlopu macierzyńskiego – i co dalej?

Jedną z możliwości, z których korzysta sporo młodych mam, jest skorzystanie z urlopu wychowawczego. Jak się okazuje, przysługuje on obojgu rodzicom, od momentu urodzenia dziecka aż do ukończenia przez niego 4 lat. Aby móc skorzystać z tej możliwości konieczne jest posiadanie co najmniej 6-miesięcznego stażu pracy. Ta forma urlopu jest nieodpłatna, w przypadku niskiego dochodu, można ubiegać się o zasiłek.

Część kobiet jednak decyduje się na powrót do pracy. Pojawia się wówczas pytanie – z kim zostawić dziecko? Możliwości jest kilka, a jednym z nich jest pozostawienie malucha pod opieką babci. Czasami udaje się dzielić opiekę pomiędzy dwójką rodziców, wówczas nie jest potrzebna dodatkowa osoba do pomocy. Większość osób jednak decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej opiekunki lub posyła pociechę do żłobka. Jeśli poszukujemy odpowiedniego miejsca dla naszej pociechy, jakim niewątpliwie jest żłobek Łódź jest miastem, które oferuje szereg placówek z kompleksową opiekę dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Znaleźć tam można zajęcia plastyczne, rytmiczne, taneczne, ruchowo-naśladowcze, a także językowe. Jest to zatem doskonały sposób na wspieranie rozwoju dziecka, zarówno poznawczego, emocjonalnego, jak i społecznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto posłać dziecko do prywatnego przedszkola?
Czy warto posłać dziecko do prywatnego przedszkola?
Prywatne przedszkola to alternatywa dla rodziców, którzy nie chcą lub nie mają możliwości, by posyłać dziecko do samorządowego przedszkola. Niestety, […]
Polecamy