Jak radzić sobie z porażką?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Jak radzić sobie z porażką?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy w nas ma marzenia, aspiracje i ambicje. Staramy się spełniać w różnych sferach życia. Aplikujemy na dobrą uczelnię, chcemy zmienić pracę na lepszą czy też kupić mieszkanie. Niestety, każdemu z nas zdarza się doświadczyć porażki. Nasze życie nie układa się do końca tak jakbyśmy sobie tego życzyli i jedyne co nam pozostaje wtedy, to pogodzić się z niepowodzeniem. Zatem jak należy radzić sobie w sytuacji gdy coś nam się nie powiodło? Jak porażkę przekuć w sukces?

Pozwól sobie na doświadczenia

Wbrew pozorom, porażki są nam bardzo potrzebne. Pozwalają umocnić charakter i poznać siebie w dramatycznych chwilach. Dzięki niepowodzeniu, czy to w pracy czy w życiu prywatnym, powiększymy swój bagaż doświadczeń i staniemy się bardziej odporni. Z pewnością porażka może działać na naszą korzyść i pozwoli obyć się z uczuciem zawodu, które może w życiu zaskoczyć nas w bardziej dotkliwy sposób lub w w bardziej zaskakującym momencie.

Wyciągnij z tego naukę

Porażkę należy potraktować jako jedną z bardziej cennych, chociaż niełatwych lekcji od życia. Trudne chwile nauczą nas znosić żal i smutek z pokorą i honorem. Ponadto, z każdej lekcji należy wyciągać wnioski. Warto zatem przeanalizować zaistniałą sytuację, poszukać jej powodów przełożyć wnioski na przyszłość. Z taką analizą warto poczekać i w spokoju ocenić całą sytuację. Emocje nie pozwolą na obiektywne ocenienie tego, co się wydarzyło. Analizy nie możemy jednak mylić z rozpamiętywaniem i użalaniem się nad samym sobą i niesprawiedliwym losem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Budowa podjazdu do domu – o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć?
Budowa podjazdu do domu – o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć?
Wielu ludzi posiadających własny dom skupia się przede wszystkim na wykończeniu jego wnętrza. Tymczasem niemniej istotne jest odpowiednie zaaranżowanie zewnętrznej […]
Polecamy