Na co zwrócić uwagę przy wyborze nagrobka?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Na co zwrócić uwagę przy wyborze nagrobka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie pamięci o najbliższych osobach które odeszły ma bardzo ważne znaczenie w życiu każdego człowieka. Jednym ze sposobów na podtrzymanie pamięci po zmarłym jest odwiedzanie jego nagrobka. Decyzję w sprawie jego rodzaju podejmuje się w ciężkich i niezbyt komfortowych momentach, dlatego już teraz warto wiedzieć czym się kierować, tak żeby nagrobek służył i dobrze się prezentował przez wiele lat.

Rodzaj materiału – jaki najlepszy?

Jedną z ważniejszych kwestii podczas wybierania nagrobka jest materiał z jakiego zostanie wykonany. Warto zdecydować się na materiał dobrej jakości odporny na działanie czynników zewnętrznych. Taki nagrobek będzie prezentował się estetycznie pomimo upływu lat. Dobrej jakości płyta będzie wykonana z tradycyjnego kruszywa, jakim jest granit czy marmur. Pomniki wykonane z konglomeratów oraz lastryko mimo że są tańsze, będą szybciej się niszczyć oraz uszkadzać podczas niekorzystnych warunków pogodowych a także intensywnego działania promieni słonecznych.

Dodatkowe elementy – krzyże, tablice oraz zdjęcia bliskich

Dodatkowe elementy wyposażające nagrobek to przede wszystkim tablice upamiętniające naszych bliskich. Tabliczki nagrobne można dopasować według własnych upodobań i preferencji wybierając odpowiedni typ i rozmiar czcionki oraz treść tekstu który ma się na nich znajdować. Warto postawić też na umieszczenie na tabliczce fotografii osoby zmarłej która pełni rolę sentymentalną i dekoracyjną. Zdjęcia nagrobkowe warto wykonywać na porcelanie lub krysztale, dzięki czemu będą trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Duży wybór usług w tym zakresie można znaleźć na stronie https://opal.lublin.pl/. Warto wybrać też odpowiednie krzyże nagrobne, wazony oraz podstawki na znicze mocowane na stałe do nagrobków. Krzyże pełnią nie tylko funkcję religijną ale także zwiększają estetykę nagrobka. Wazony oraz podstawki na znicze mają funkcję estetyczną i użytkową i zabezpieczają płytę nagrobka przez ewentualnymi uszkodzeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rzeczoznawca majątkowy – na czym dokładnie polega jego praca?
Rzeczoznawca majątkowy – na czym dokładnie polega jego praca?
Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która określa wartość nieruchomości na potrzeby rejestrów publicznych. Osoba ta jest odpowiedzialna za określenie uczciwej wartości […]
Polecamy