Home > Life & Style > Zasady, o których warto pamiętać podczas nauki tureckiego

Zasady, o których warto pamiętać podczas nauki tureckiego

Coraz więcej osób decyduje się na naukę języka tureckiego. Na całym świecie posługuje się nim niemal 90 milionów ludzi. Turcja staje się coraz bardziej otwarta na Europę, dlatego nauka języka może być bardzo przydatną umiejętnością. O jakich zasadach należy pamiętać podczas nauki? 

Alfabet i czytanie 

Nauka języka tureckiego nie musi być trudna – trzeba jedynie pamiętać o paru podstawowych zasadach. Dużym ułatwieniem jest tutaj alfabet, gdzie używa się znaków łacińskich. Wymowa jest praktycznie ta sama jak w języku polskim. Należy zwrócić uwagę na parę wyjątków np. literę „C” czyta się jako „DŻ”, natomiast literę „J” jako „Ż”. Pojawia się też kilka znaków, których nie używa się w Polsce, gdzie popularne jest „Ç” czytane jako „CZ”. Warto czytać jak najwięcej tekstów tureckich na głos, dzięki czemu poprawi się swoją wymowę. 

Gramatyka oraz poprawne mówienie

Język turecki nie posiada najprostszej gramatyki na świecie, ale nie jest ona też specjalnie skomplikowana. Trzeba jedynie pamiętać o wielu przyrostkach. W celu opanowania poprawnego mówienia warto zapisać się do szkoły językowej, gdzie stawia się na praktykę i rozmowę w grupie. Początkową trudność może sprawiać wymowa samogłosek, gdzie każda może przyjmować cztery formy – w zależności od kontekstu zdania. 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + szesnaście =