Kupić nowe czy używane auto?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Kupić nowe czy używane auto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup samochodu to zawsze wielkie wyzwanie. Trzeba bowiem wydać spore pieniądze, co dla większości osób wcale nie przychodzi tak łatwo, ponieważ nadal nie jesteśmy aż tak bogatym krajem. Aby obniżyć koszty, często decydujemy się na auta używane. C-zy jednak warto jest kupować pojazd po kimś i liczyć się z ewentualnym sporym zbiorem usterek, który trzeba będzie w przyszłości rozwiązać? Z drugiej strony czy jest sens kupować nowy samochód, który kosztuje przecież sporo, sporo więcej?

Zalety nowego auta

W przypadku pojazdów kupowanych prosto z salonu, nie musimy obawiać się o problemy techniczne. Mówi się, że przez pierwsze 5-6 lat samochody raczej nie psują się, nie trzeba też wymieniać innych części eksploatacyjnych, poza płynami. Mamy też gwarancję, na przykład salon Suzuki na każdy nowy model pojazdu oferuje nam kilka lat spokoju, ponieważ gdyby coś się zepsuło, zostanie to naprawione na koszt producenta w autoryzowanym serwisie obsługi (ASO). Z drugiej jednak strony takie same auta, ale kilkuletnie, można mieć za mniej niż połowę ceny.

Zakup auta używanego

Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli kupujemy pojazd z drugiej ręki, to nigdy do końca nie wiemy co jest w nim zepsute. Nawet sam sprzedający, jeżeli jest w 100% lojalny i szczery wobec kupującego, może po prostu nie zdawać sobie sprawy z istnienia pewnych groźnych usterek, które objawią się w kolejnych miesiącach lub latach użytkowania. Również przeglądy techniczne samochodów używanych stanowią pewien kłopot, bo trzeba je robić co rok. Mając auto nowe, w pierwszych latach terminy przeglądy są rozłożone na okresy kilkuletnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służą promienie X? Proste wytłumaczenie i przykłady
Do czego służą promienie X? Proste wytłumaczenie i przykłady
Promieniowanie rentgenowskie jest rodzajem promieniowania elektromagnetycznego (EMR) i stanowi część spektrum światła. Promieniowanie rentgenowskie jest wykorzystywane od ponad 100 lat […]
Polecamy