Królowie ringu

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Królowie ringu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Boks zawodowy od lat wzbudza ogromne emocje. Walki, zwłaszcza te rangi mistrzowskiej, to wielki biznes. Kontrakty reklamowe, prawa do transmisji telewizyjnych czy sprzedaż PPV generują niewyobrażalne kwoty. Niektóre pojedynki i ich bohaterowie na zawsze przechodzą do historii sportu.

Michigan Assassin

Niewielu rodaków wie, że według ekspertów jeden z najlepszych bokserów wagi średniej w historii był z pochodzenia Polakiem. Stanisław Kiecal, znany za oceanem jako Stanley Ketchel, według biblii boksu, czyli magazynu The Ring, wymieniony jest w gronie sześciu najlepszych pięściarzy w historii. Do klasyki należą jego bitwy z braćmi Sullivan czy Billim Papke. Michigan Assassin, bo taki przydomek ringowy nosił Kiecal, zasłynął też pojedynkiem z występującym w wadze ciężkiej Jackiem Johnsonem, kiedy w 12 rundzie posłał go na deski. Niestety w następnej odsłonie sam został znokautowany. Johnson stwierdził po walce, że nikt nigdy tak mocno go nie trafił, mimo że to po jego ciosie w rękawicy zostały zęby Kiecala. Dzisiaj taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca, gdyż producenci sprzętu bokserskiego jak Venum muszą spełniać restrykcyjne normy jakości.

Packman

Filipińczyk Manny Pacquiao to człowiek legenda w świecie boksu. Mistrz Świata aż 8 kategorii wagowych zasłynął wieloma ringowymi wojnami. Jedną z nich był pojedynek z o wiele większym i cięższym Meksykaninem Antonio Margarito, który w niesławie wracał na ring po skandalicznym incydencie, jakiego dopuścił się przed walką z Shane Mosleyem. Jego bandaże bokserskie zostały wtedy wypełnione substancją przypominającą gips. W walce z Packmanem Margarito nie miał nic do powiedzenia. Niemiłosiernie obijany ze złamaną kością oczodołu, został poddany przez narożnik w 9 rundzie. Pacquiao jest bohaterem w swoim kraju. Będąc jeszcze aktywnym sportowcem pełni urząd senatora. Angażuje się w pomoc charytatywną dla najuboższych rodaków, jest hojnym filantropem i przeznacza ogromne sumy na żywność oraz stypendia dla młodzieży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najczęstsze oznaki, że Xbox One może wymagać naprawy
Najczęstsze oznaki, że Xbox One może wymagać naprawy
Każdy posiadacz konsoli do gier, niezależnie od tego, jakiego producenta sprzęt posiada, prędzej czy później czeka wizyta w serwisie. Urządzenia […]
Polecamy