Home > Technologie & IT > Klimatyzacja przemysłowa – jak ona działa?

Klimatyzacja przemysłowa – jak ona działa?

Klimatyzacja przemysłowa jest stosowana w wielu branżach. Szacuje się, że ponad 40% światowego zużycia energii przeznacza się na chłodzenie procesów przemysłowych, a także biur, szkół i domów.

Działanie klimatyzacji przemysłowej polega na pobieraniu gorącego powietrza z obiektu, chłodzeniu go i recyrkulacji z powrotem do budynku w celu utrzymania komfortowej temperatury wewnątrz.

Systemy klimatyzacji przemysłowej można podzielić na dwa główne typy:

Jednostki pakietowe 

Są to mniejsze jednostki, które można zainstalować w dowolnej przestrzeni w budynku. Mają one tendencję do chłodzenia obszarów o wielkości do 50 metrów sześciennych, ale często są wykorzystywane do małych powierzchni biurowych lub pomieszczeń magazynowych.

Systemy scentralizowane 

Są to bardziej złożone systemy, które pracują w całym budynku lub zakładzie pod wysokim ciśnieniem, aby dostarczyć zimne powietrze bezpośrednio do każdego pomieszczenia lub obszaru, który tego potrzebuje, na duże odległości.

Pakowane klimatyzatory przemysłowe zazwyczaj wykorzystują gazy chłodnicze, takie jak amoniak (R717), propan (R290) lub sześciofluorek siarki (SF6). Gazy te są chłodzone za pomocą sprężarki elektrycznej (zasilanej energią elektryczną) lub agregatu absorpcyjnego (wykorzystującego ciepło z innego źródła).

Jeśli jesteś zainteresowany tematem klimatyzacji, to koniecznie zobacz witrynę: https://airconindustry.pl/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 3 =