Jak radzić sobie z upałami?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak radzić sobie z upałami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce każdego lata notujemy coraz wyższe temperatury powietrza, które wpływają na nasze samopoczucie. W wielu domach, szczególnie na poddaszach, temperatury podczas upalnego lata są nie do wytrzymania. Warto wiedzieć, jakie mamy sposoby na ochronę przed upałami we własnych domach, w których możemy czuć się komfortowo nawet mimo wysokich temperatur na zewnątrz.

Sposoby na chłód we wnętrzach

Okazuje się, że można utrzymać w domach niższe temperatury niż te, które panują na zewnątrz. W tym celu warto zastosować żaluzje rzymskie, nazywane także roletami rzymskimi, które faktycznie są wynalazkiem rodem z Włoch. Wymyślili je Rzymianie, którzy mieli na celu nie tylko zabezpieczenie domostw przed palącym słońcem, ale również przed kurzem kłębiącym się na wybrukowanych ulicach. Początkowo roletami były wilgotne kawałki płótna, dziś jest to bogato zdobiony materiał. Rolety rzymskie są subtelną ozdobą okien, która przywodzi na myśl śródziemnomorskie wakacje, a jednocześnie ograniczają ilość światła napływającego do wnętrz. Dzięki temu stanowią barierę przed upałem, obniżając temperaturę powietrza we wnętrzu pomieszczenia.

Inne sposoby na upał

Nie tylko żaluzje i zakrywanie okien mogą przynieść ulgę w upalne dni. Dobrze sprawdzi się glazura, którą można wyłożyć ściany lub chociaż podłogi w domu. Im więcej takich powierzchni, tym większe będzie wrażenie przyjemnego chłodu. Zimą można natomiast wykorzystywać płytki jako idealny przykrycie ogrzewania podłogowego. Nie zapominajmy również o wiatrakach lub klimatyzacji – czasem temperatury są tak wysokie, że nawet przykrycia okien i glazura nie dadzą sobie rady w walce z upałem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dodatki dla panny młodej – co może się przydać w tym najważniejszym dniu?
Dodatki dla panny młodej – co może się przydać w tym najważniejszym dniu?
Dzień ślubu jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń życiu Pary Młodej oraz ich najbliższych. Szczególnie Panna Młoda chce w […]
Polecamy