Home > Wypoczynek i hobby > Własny basen – odrobina luksusu na Twoim podwórku

Własny basen – odrobina luksusu na Twoim podwórku

Basen we własnym ogrodzie to marzenie praktycznie każdego. Dzięki niemu można stworzyć fantastyczne miejsce do relaksu oraz miłego spędzania czasu z najbliższymi. Budowa basenu wpuszczanego w ziemię wymaga jednak odpowiedniego przygotowania gruntu i jest sporym wydatkiem. Dlatego dla wszystkich osób, które pragną posiadać prywatne kąpielisko na własnym podwórku zdecydowanie korzystniejszą opcją są baseny przenośne, które w razie potrzeby można przenieść w inne miejsce.

Różnice między basenami przenośnymi a stacjonarnymi

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że basen stacjonarny o powierzchni wynoszącej powyżej 30m2 wymaga specjalnego pozwolenia na budowę. Jej brak może skutkować wysokimi karami. Tego rodzaju zbiornik na stałe odmienia wygląd całego ogrodu i nie ma możliwości zmiany jego położenia. Kąpieliska przenośne można w szybki sposób opróżnić z wody i przenieść w dowolne miejsce. Są one także zdecydowanie tańsze, co sprawia, że są bardziej popularne i to właśnie one są najczęściej spotykane w ogrodach polskich domów.

Są one doskonałym miejscem do relaksu i zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Mogą także stanowić niebanalną dekorację, jeśli wykonane są z materiałów, które będą pasowały do reszty aranżacji. Decydując się na zakup basenu koniecznie trzeba sprawdzić ofertę firmy specjalizującej się w stawianiu tego typu konstrukcji, którą można znaleźć na stronie https://laghetto.pl. Trzeba jednak pamiętać, że przydomowe kąpieliska wymagają regularnego czyszczenia, aby przez długi czas można było cieszyć się świeżą wodą.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 20 =