Własny basen – odrobina luksusu na Twoim podwórku

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Własny basen – odrobina luksusu na Twoim podwórku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen we własnym ogrodzie to marzenie praktycznie każdego. Dzięki niemu można stworzyć fantastyczne miejsce do relaksu oraz miłego spędzania czasu z najbliższymi. Budowa basenu wpuszczanego w ziemię wymaga jednak odpowiedniego przygotowania gruntu i jest sporym wydatkiem. Dlatego dla wszystkich osób, które pragną posiadać prywatne kąpielisko na własnym podwórku zdecydowanie korzystniejszą opcją są baseny przenośne, które w razie potrzeby można przenieść w inne miejsce.

Różnice między basenami przenośnymi a stacjonarnymi

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że basen stacjonarny o powierzchni wynoszącej powyżej 30m2 wymaga specjalnego pozwolenia na budowę. Jej brak może skutkować wysokimi karami. Tego rodzaju zbiornik na stałe odmienia wygląd całego ogrodu i nie ma możliwości zmiany jego położenia. Kąpieliska przenośne można w szybki sposób opróżnić z wody i przenieść w dowolne miejsce. Są one także zdecydowanie tańsze, co sprawia, że są bardziej popularne i to właśnie one są najczęściej spotykane w ogrodach polskich domów.

Są one doskonałym miejscem do relaksu i zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Mogą także stanowić niebanalną dekorację, jeśli wykonane są z materiałów, które będą pasowały do reszty aranżacji. Decydując się na zakup basenu koniecznie trzeba sprawdzić ofertę firmy specjalizującej się w stawianiu tego typu konstrukcji, którą można znaleźć na stronie https://laghetto.pl. Trzeba jednak pamiętać, że przydomowe kąpieliska wymagają regularnego czyszczenia, aby przez długi czas można było cieszyć się świeżą wodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić, aby nie przepłacać za ogrzewanie?
Co zrobić, aby nie przepłacać za ogrzewanie?
W sytuacji, gdy nie chcemy przepłacać za ogrzewanie, warto postawić na ocieplenie rur co. Dawniej nie zwracano na to uwagi, […]
Polecamy