Jak opiekować się starym psem?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak opiekować się starym psem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu każdego psa przychodzi czas, w którym traci swoją wyborną kondycję, a my zaczynamy coraz częściej zaglądać do gabinetu weterynaryjnego. Jak pomóc psu, który swoje lata młodzieńcze ma dawno za sobą? Co zrobić, by wspólnie cieszyć się radością pomimo upływającego czasu?

Jak często wychodzić ze starszym psem na spacery?

Często zastanawiamy się, czy należy ograniczać aktywność fizyczną psom w starszym wieku. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystko zależy od stanu zdrowia naszego zwierzaka. Jeśli pies nie cierpi na problemy stawowe i ma dużo energii, to nie ma konieczności pozbawiania go tej przyjemności. Całkiem inaczej sprawa wygląda w przypadku psów schorowanych, które od lat zmagają się z dysplazją. Ich aktywność fizyczna siłą rzeczy będzie o wiele mniejsza. Długie spacery w takim przypadku nie są wskazane i mogą tylko pogorszyć stan zdrowia. Warto jednak tę decyzję skonsultować z weterynarzem.

Po konsultacji należy dostosować ilość spacerów do możliwości naszego pupila. W przypadku małych ras przyda się dobra torba na psa, która ułatwi nam podróż w sytuacji, gdy nasz przyjaciel odmówi powrotu ze spaceru. To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli uwolnić ręce, a przy okazji zapewni zwierzakowi wygodę w trakcie transportu. W przypadku ras dużych, torba może okazać się niezbyt komfortowy rozwiązaniem dla właścicieli. Należy pamiętać, że duży pies może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. W takim przypadku warto skrócić spacery i unikać dalekich wypadów, które mogą skończyć się kontuzją. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety korzystania ze specjalistycznych kursów nauki makijażu
Rozpoczęcie działalności w branży kosmetycznej wiąże się z dużym nakładem pracy. Ważne jest by zdobywać wiedzę na bieżąco i interesować […]
Polecamy