Home > Life & Style > Jak nawilżyć skórę?

Jak nawilżyć skórę?

Każda kobieta marzy o jedwabiście gładkiej skórze, która będzie nie tylko idealna w dotyku, ale przede wszystkim zdrowa i nawilżona. Przekłada się to oczywiście na doskonałą jej prezencję. Niektórym przychodzi to naturalnie i nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, by uzyskać efekt pięknie nawilżonej skóry. Osoby posiadające z kolei suchą skórę bądź jej atopowe zapalenie, borykają się z ciągle przesuszonym naskórkiem.

Bez względu jednak na poziom problemów lub nawet w przypadku ich braków, należy zapobiegać ich pojawieniu, czerpiąc z najlepszych źródeł. Należą do nich północnoafrykańskie odkrycia kobiet, które od tysięcy lat wiedziały, jak zaopiekować się sobą, by dać skórze to, co najlepsze. Marokańskie kosmetyki posiadają w swoim składzie idealne substancje nawilżające pochodzące z natury i odżywiające pory. Pielęgnacja odbywająca się w ten sposób to nie tylko korzyści dla ciała, ale też przyjemność dla zmysłów.

Moje własne domowe SPA

Kosmetyki do ciała to różnorodny pakiet propozycji, który dobierać trzeba ostrożnie. Pośród nich znajdują się: kremy, balsamy, olejki, mgiełki oraz serum. W każdym z nich należy sprawdzić skład i upewnić się czy zawierają odpowiednie dla nas składniki nawilżające, które będą bezpieczne i nie uczulą. Bardzo dobre właściwości wykazują produkty na bazie olejów arganowych, migdałowych czy kokosowych. Poza pielęgnacją zewnętrzną ważne jest nawilżenie od wewnątrz, co oznacza po prostu właściwy poziom nawodnienia organizmu poprzez wypijanie zalecanej dawki wody (minimum 1,5 litra na dobę).

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =