Jak nawilżyć skórę?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak nawilżyć skórę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta marzy o jedwabiście gładkiej skórze, która będzie nie tylko idealna w dotyku, ale przede wszystkim zdrowa i nawilżona. Przekłada się to oczywiście na doskonałą jej prezencję. Niektórym przychodzi to naturalnie i nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, by uzyskać efekt pięknie nawilżonej skóry. Osoby posiadające z kolei suchą skórę bądź jej atopowe zapalenie, borykają się z ciągle przesuszonym naskórkiem.

Bez względu jednak na poziom problemów lub nawet w przypadku ich braków, należy zapobiegać ich pojawieniu, czerpiąc z najlepszych źródeł. Należą do nich północnoafrykańskie odkrycia kobiet, które od tysięcy lat wiedziały, jak zaopiekować się sobą, by dać skórze to, co najlepsze. Marokańskie kosmetyki posiadają w swoim składzie idealne substancje nawilżające pochodzące z natury i odżywiające pory. Pielęgnacja odbywająca się w ten sposób to nie tylko korzyści dla ciała, ale też przyjemność dla zmysłów.

Moje własne domowe SPA

Kosmetyki do ciała to różnorodny pakiet propozycji, który dobierać trzeba ostrożnie. Pośród nich znajdują się: kremy, balsamy, olejki, mgiełki oraz serum. W każdym z nich należy sprawdzić skład i upewnić się czy zawierają odpowiednie dla nas składniki nawilżające, które będą bezpieczne i nie uczulą. Bardzo dobre właściwości wykazują produkty na bazie olejów arganowych, migdałowych czy kokosowych. Poza pielęgnacją zewnętrzną ważne jest nawilżenie od wewnątrz, co oznacza po prostu właściwy poziom nawodnienia organizmu poprzez wypijanie zalecanej dawki wody (minimum 1,5 litra na dobę).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Awarie, które lepiej zlecić mechanikowi
Awarie, które lepiej zlecić mechanikowi
W naszym samochodzie mogą pojawiać się przeróżne awarie i dobrze, gdy staramy się do nich odpowiednio podchodzić. Czasami moglibyśmy samodzielnie […]
Polecamy