Home > Biznes i marketing > Typy kopert stosowane w ramach wysyłki i transportu

Typy kopert stosowane w ramach wysyłki i transportu

Każdego dnia mnóstwo towarów wysyła się w kopertach. Mowa tutaj m.in. o zwykłych listach, pieniądzach, elementach biżuteryjnych, ważnych dokumentach firmowych oraz innych drobnych przedmiotach, które nie wymagają zastosowania pudełka kartonowego. Sporą popularnością cieszą się choćby sztywne koperty Topacc, wykorzystywane powszechnie w branży e-commerce. Posiada je w bogatej ofercie choćby poszczególny sklep online https://boxmarket.eu/pl/koperty-toppac-27.

Przeznaczenie wpływa na konstrukcję

Wspomniane we wstępie koperty wytwarzane są z wysokogatunkowej tektury litej o dużej gramaturze, dzięki czemu charakteryzują się doskonałą odpornością na uszkodzenia. Zazwyczaj posiadają biały albo brązowy kolor i są dostępne w paru rozmiarach. Dodatkowym udogodnieniem w ich budowie jest pasek klejowy, który w znacznym stopniu ułatwia zamykanie całości. Kolejnym istotnym rodzajem koperty kurierskiej jest model bezpieczny, przeznaczony do wysyłania najbardziej wartościowych przedmiotów oraz dokumentów z poufnymi danymi (np. osobowymi, bankowymi). W tym przypadku nie ma możliwości podejrzenia zawartości ani otwarcia bez wyraźnych śladów ingerencji, co drastycznie podnosi poziom ochrony. Na uwagę zasługują też koperty białe listowe, dekoracyjne, bąbelkowe, RTG (do medycznych zdjęć rentgenowskich) i ze specyficznym okienkiem.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 19 =