Jak dbać o zwierzęta domowe podczas upałów?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Jak dbać o zwierzęta domowe podczas upałów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o zwierzęta podczas letnich upałów to sprawa kluczowa, ponieważ w ten sposób można zapewnić im pełen komfort oraz odpowiednią opiekę świadczoną na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim zwierzak nie powinien zbyt długo przebywać na spacerach, ponieważ mogą się one dla niego okazać bardzo męczące, a jeśli nawet już się na nie ktoś wybiera, to zawsze powinien mieć pod ręką wodę dla zwierzaka. Szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych są starsze psy, które nie lubią nadmiernego słońca i bardzo szybko się na nim męczą. Oczywiście nie można też zapomnieć o tym, że zwierzaka nigdy nie można zostawiać samego w zamkniętej przestrzeni, np. w samochodzie, ponieważ może on wtedy nawet umrzeć.

Buda ulubionego pupila powinna stać w miejscu, do którego nie ma dostępu zbyt duża ilość słońca, warto więc znaleźć miejsce zacienione lub po prostu nad budą wybudować pieskowi specjalny daszek, pod którym będzie się on mógł schować. Zwierzęta w upalne dni trzeba nawilżać, wskazane jest im podawanie dużej ilości wody, aby odpowiednio nawodnić ich organizm, co na pewno zmniejszy ich cierpienia w bardzo ciepłe dni. Dobrym rozwiązaniem będą dłuższe spacery poranne, kiedy na dworze nie ma zbyt dużego słońca i zwierzę będzie mogło załatwić wszystkie swoje sprawunki w komfortowych warunkach, na co liczy nie tylko sam zwierzak, ale też jego właściciel. Warto też pomyśleć o ostrzyżeniu zwierzaka, aby nie miał on na sobie zbyt dużej ilości sierści, która w lato może mu przeszkadzać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety posiadania stacji uzdatniania wody w domu
Zalety posiadania stacji uzdatniania wody w domu
Dostęp do czystej wody, którą można bez obaw pić ma ogromne znaczenie dla komfortu oraz zdrowia. Niestety ta, która dostarczana […]
Polecamy