Fotelik dla dziecka – jaki wybrać?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Fotelik dla dziecka – jaki wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest bezcenne. Przewożenie noworodków i dzieci w fotelikach samochodowych to obowiązek i nieprzestrzeganie tego prawa jest nie tyle karalne, ile nieodpowiedzialne. Dziecko musi być odpowiednio zabezpieczone podczas jazdy i to gwarantuje dobrze dobrany fotelik.

Różne rodzaje, duży wybór

Foteliki wpinane przodem lub tyłem, obracane, zapinane na isofix lub montowane na pasy, z pięciopunktowymi dodatkowymi pasami – wariantów jest sporo. Najważniejszym kryterium przy wyborze jest wygoda i komfort dziecka, a także odpowiednie dopasowanie fotelika do auta.
Dla niemowlaków i mniejszych dzieci ważne jest ustawienie fotelika pod kątem, tak by podczas spania głowa nie opadała na klatkę piersiową. Dziecko potrzebuje miejsca na nogi, a zagłówek odpowiednio otaczać główkę dziecka.
Najwygodniejszy model fotelika samochodowego dla niemowląt to ten z bazą mocowaną na isofix, który pozwala na szybkie wyciągnięcie fotelika wraz z dzieckiem i równie ekspresowe wypięcie. Starsze dzieci docenią miejsce na wciąż rosnące nogi, a te jeżdżące przodem, specjalny podnóżek, który zapobiegnie cierpnięciu nóg.

 

Duży wybór fotelików dziecięcych znajdziesz na przykład tutaj: https://www.fotelikiabc.pl/foteliki.html

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie rozwiązania umożliwiają firmom większą automatyzację procesów biznesowych?
Jakie rozwiązania umożliwiają firmom większą automatyzację procesów biznesowych?
Procesy biznesowe we współczesnych przedsiębiorstwach ulegają coraz większej automatyzacji. W wielu wypadkach jest to spowodowane rozwojem techniki. Nowoczesne oprogramowanie jest […]
Polecamy