Home > Life & Style > Fotelik dla dziecka – jaki wybrać?

Fotelik dla dziecka – jaki wybrać?

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest bezcenne. Przewożenie noworodków i dzieci w fotelikach samochodowych to obowiązek i nieprzestrzeganie tego prawa jest nie tyle karalne, ile nieodpowiedzialne. Dziecko musi być odpowiednio zabezpieczone podczas jazdy i to gwarantuje dobrze dobrany fotelik.

Różne rodzaje, duży wybór

Foteliki wpinane przodem lub tyłem, obracane, zapinane na isofix lub montowane na pasy, z pięciopunktowymi dodatkowymi pasami – wariantów jest sporo. Najważniejszym kryterium przy wyborze jest wygoda i komfort dziecka, a także odpowiednie dopasowanie fotelika do auta.
Dla niemowlaków i mniejszych dzieci ważne jest ustawienie fotelika pod kątem, tak by podczas spania głowa nie opadała na klatkę piersiową. Dziecko potrzebuje miejsca na nogi, a zagłówek odpowiednio otaczać główkę dziecka.
Najwygodniejszy model fotelika samochodowego dla niemowląt to ten z bazą mocowaną na isofix, który pozwala na szybkie wyciągnięcie fotelika wraz z dzieckiem i równie ekspresowe wypięcie. Starsze dzieci docenią miejsce na wciąż rosnące nogi, a te jeżdżące przodem, specjalny podnóżek, który zapobiegnie cierpnięciu nóg.

 

Duży wybór fotelików dziecięcych znajdziesz na przykład tutaj: https://www.fotelikiabc.pl/foteliki.html

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =