Home > Dom i ogrodnictwo > Donice z włókna szklanego – wady i zalety

Donice z włókna szklanego – wady i zalety

Ostatnio bardzo popularne są donice z włókna szklanego. Zanim zakupisz donice tego typu poznaj ich wady oraz zalety.

Zalety

Bardzo nowoczesny wygląd jest przyczyną dużego popytu na tego typu donice. Prosty, kwadratowy kształt donic pasuje do nowoczesnego skandynawskiego stylu. Jego cechą charakterystyczną jest minimalizm. Zarówno w kolorystyce, jak i w stosowaniu dekoracji.
W przeciwieństwie do plastikowych donic są one bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Mogą być trzymane na zewnątrz i pełnić rolę skrzynek na kwiaty.

Donica z włókna szklanego jest niezwykle lekkie. Duża donica na balkon waży mniej niż standardowa donica o tej samej pojemności. Lekkie donice z włókna szklanego można łatwo przenosić w dolne miejsce.

Wady

Chociaż donice z włókna szklanego są lekkie, co jest ich zaletą. Mają także jedna wadę, która wynika z ich wagi. Donice z tego materiału często ulegają kradzieży. Lekkie donice nie stanowią problemu dla złodzieja.
Kolejnym powodem, dla którego donice z tego tworzywa ulegają kradzieży jest ich wygląd. Donice te bardzo nowocześnie wygladają, dlatego na wszelkiego typu bazarach, targach oraz w internecie szybko znajdują potencjalnych nabywców.

Chociaż donice są odporne na warunki atmosferyczne. Nie wszystko można sadzić w takich donicach. Dużym kłopotem mogą się okazać zdrewniałe systemy korzeniowe. Tu za przykład można podać drzewko bambusa. Rozwój korzeni powoduje, że w doniczce może zabraknąć miejsca. Korzenie rośliny zaczną przebijać przez doniczkę, uszkadzając jej ścianki.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + jedenaście =