Home > Biznes i marketing > Co zrobić jeśli towar przeznaczony do wysyłki nie spełnia wymogów i wymiarów?

Co zrobić jeśli towar przeznaczony do wysyłki nie spełnia wymogów i wymiarów?

Tradycyjny handel staje się mniej popularny, coraz więcej zakupów robimy za pomocą internetu. Już nie tylko książki, drobny sprzęt czy ubrania, ale także komputery, ekspresy do kawy czy odkurzacze. Zdarza się także że kupujemy towary o dużych gabarytach jak ploter, pralka, lodówka albo większą ilość rzeczy, które muszą zostać spakowane na paletę, a czasem wręcz przekraczają rozmiar standardowej palety.

Wysyłka palet firmą kurierską

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że firmy kurierskie zajmują się także dostarczaniem przesyłek o bardzo dużych gabarytach. Można w ten sposób dostarczyć sprzęt RTV, meble, materiały budowlane, sprzęt ogrodniczy, worki z ziemią, paszę czy karmę dla zwierząt. Zdarza się jednak tak, że zakupiony towar wystaje poza obrys palety, mamy wtedy do czynienia z paletą niestandardową. Nie każda firma kurierska zajmuje się przewozem takich przesyłek. Wysyłka palet niestandardowych związana jest z wyższą opłatą, ponieważ stanowi większy kłopot dla kuriera, musi on też przesyłkę otoczyć specjalną opieką. Przed nadaniem takiego towaru sami powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo. Wszystko musi być zabezpieczone taśmą poliuretanową, taśmą stretch, ze szczególnym uwzględnieniem elementów wystających poza paletę.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 20 =