Home > Budowlanka > Czym są ciepłe parapety?

Czym są ciepłe parapety?

Według przeprowadzonych badań najwięcej ciepła z budynku ucieka przez okna oraz dach, dlatego niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na dokładne uszczelnienie okien oraz przymocowanie parapetu. Ostatnimi czasy na popularności zyskują tzw. ciepłe parapety. Czym są i jak wygląda sposób ich montażu?

Ciepły parapet- czyli strażnik domowego ciepła

Ciepły parapet jest profilem podokiennym stworzonym przy pomocy polistyrenu lub twardego styropianu. Stanowi on element izolacyjnego systemu cieplnego, który skutecznie zapobiega przedostawaniu się ciepła na zewnątrz. Możliwość jego montażu przypada na okres budowy obiektu. Istnieją dwa sposoby zaaplikowania ciepłego parapetu. Pierwszy to, po prostu przymocowanie w miejscu otworu okiennego przy użyciu kleju do styropianu oraz uszczelnienie pianką, bądź silikonem. Innym sposobem jest zamocowanie parapetu z pomocą piany, jednak ta opcja jest o wiele bardziej skomplikowana i wymaga większej dokładności. Bowiem piana oprócz tego, że musi zostać rozłożona maksymalnie równo, to powinna zostać zaaplikowana w odpowiedniej grubości np. https://cels.pl/ocieplanie-piana/ Montażu ciepłego parapetu dokonuje się na zamówienie, dlatego pasują one do każdego systemu okiennego.

Korzyści płynące z zamontowania ciepłego parapetu

Dzięki montażowi ciepłego parapetu poprawie ulega kondycja całego budynku. Ponadto unikamy powstawania mostków termicznych oraz wody, która gromadzi się na styku okna z parapetem. Ciepły parapet zapobiega tworzeniu zawilgoceń, a poprzez właściwości termoizolacyjne redukuje utratę ciepła do minimum.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 13 =