Czy każdy może hodować gołębie pocztowe?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Czy każdy może hodować gołębie pocztowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowla gołębi nie należy do łatwych zadań, o czym może powiedzieć każdy doświadczony gołębiarz. Wymaga specjalistycznej wiedzy, posiadania odpowiedniej przestrzeni i stałej pielęgnacji zwierząt. Zazwyczaj posiadanie gołębi pocztowych wiąże się z pasją oraz zamiłowaniem do tych pięknych ptaków, dlatego nie każdy może zostać hodowcą.

O czym musi pamiętać hodowca?

Zanim osoba zainteresowana hodowlą kupi lub otrzyma pierwsze ptaki, musi przeczytać nieco książek, udać się na wystawy czy porozmawiać z prawdziwymi gołębiarzami na temat tajników hodowli. Dopiero zdobycie podstawowej wiedzy na temat karmy dla gołębi, sposobów pielęgnacji ptaków czy ich chorób, będzie skutkowało odpowiednią opieką. Ważne jest również samo  miejsce na gołębnik, w którym zostaną umieszczone ptaki i gdzie będą miały zapewnione odpowiednie schronienie. Tak naprawdę nie zajmuje wiele miejsca i można go zbudować w nieużywanej szopie, w ogrodzie czy nawet na dachu. Można go nabyć np. na  https://mojgolab.pl/.

Hodowla gołębi, czyli opłacalne hobby

Jeśli gołębie są prawdziwą pasją to po zdobyciu odpowiedniej wiedzy można na nich zarobić. Niezbędne jest jednak posiadanie dobrej pary rozpłodowej, która zapewni ptaki o dobrych walorach i umaszczeniu. W szczególności cenione są te rasowe oraz takie, które biorą udział w konkursach lotów. Hodowca powinien również zadbać o obrączki dla swoich podopiecznych. Warto jednak podkreślić, że zakup karmy, wyposażenia gołębnika i pozyskanie pierwszych gołębi nie jest tanie, a na zysk można liczyć dopiero wraz z rozwojem działalności i powiększeniem jej o kolejne mioty młodych. Mimo wszystko, ceny championów są bardzo wysokie, a zarobek mogą przynieść hodowcy również czołowe miejsca na wystawach lub konkursach lotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak sobie radzić z dolegliwościami natury psychicznej?
Jak sobie radzić z dolegliwościami natury psychicznej?
Według badań dolegliwości natury psychicznej ma 13% całej społeczności. Wiele osób uważa, że poradzi sobie z nimi samodzielnie, ale w […]
Polecamy