Jak przygotować się do spotkania biznesowego?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Jak przygotować się do spotkania biznesowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spotkania biznesowe są nieodzowną częścią współpracy z innymi firmami czy z klientami. Należy się wtedy dobrze zaprezentować, lecz jak się do tego przygotować?

Kwestie merytoryczne

Podstawą jest posiadanie odpowiedniej wiedzy merytorycznej, bowiem bez tego nawet najlepszy wizerunek nie pomoże w zbudowaniu dobrych relacji z klientem. Druga osoba musi wiedzieć, że wiemy o czym mówimy i znamy daną branżę. Dobrze jest błysnąć dodatkową wiedzą o firmie z którą podejmujemy współpracę, bowiem z pewnością zrobi to odpowiednie wrażenie. Już przed spotkaniem warto przemyśleć także ewentualne rozwiązania i koncepcje działań jakie zaproponuje się klientowi.

Skompletuj materiały

Na tego typu spotkania trzeba być przygotowanym nie tylko w swojej głowie, ale mieć też w zanadrzu jakieś materiały, które pomogą w wygłoszeniu prezentacji czy będą dokumentami przeznaczonymi dla klienta, by zobrazować mu to o czym mówimy. Przydadzą się do tego pojemne teczki męskie, w których z pewnością zmieści się wszystko czego będziemy potrzebować.

Wizerunek

Nie jest żadną tajemnicą, iż ludzie są wzrokowcami i w pierwszej kolejności wyrabiają sobie opinię na podstawie tego co widzą, a dopiero potem podejmują merytoryczne tematy. Oczywiście bez wiedzy nie ugra się niczego podczas spotkania, lecz jeśli nie ubierzemy się odpowiednio – klient może nas z góry przekreślić.

Warto zadbać zatem o elegancki strój, dostosowany do takiej okazji. Garnitur u panów bądź kostium u pań, do tego dobrze dobrane buty i aktówka skórzana w ręku to właściwy wizerunek, którym wyrazi się szacunek wobec drugiej strony i będzie to podstawa do owocnego spotkania biznesowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria są niezbędne do tworzenia kaligrafii?
Jakie akcesoria są niezbędne do tworzenia kaligrafii?
Posługiwanie się wyszukanym odręcznym pismem jest dziś stosunkowo rzadkie. Niewiele osób posiada bowiem tak cenne umiejętności. Pismo kaligraficzne jest w […]
Polecamy