Czym jest impregnat ppoż do drewna?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Czym jest impregnat ppoż do drewna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno jest materiałem niezwykle pięknym, niestety mało odpornym na działanie niektórych czynników zewnętrznych. Szczególnie groźny jest dla niego ogień. Choć wydawać, by się mogło, że równie niebezpieczne są żerujące wewnątrz szkodniki, to nie jest to do końca prawdą. Ich niszczycielski charakter rozkłada się w czasie i nie ma natychmiastowych skutków tak jak pożar. Dlatego bardzo ważne jest wprowadzenie właściwych środków ochronnych. Należy przez nie rozumieć różnego rodzaju umocnienia i specjalne elementy konstrukcyjne dla budynków, szczególnie dachów. Przykładowe produkty można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.sklep-firetech.waw.pl/pl/c/PLYTY-OGNIOCHRONNE/61.

Czego używać?

Równie istotne jest również stosowanie impregnacji właściwymi preparatami, które tworzą barierę przeciwogniową. Standardem jest używanie impregnatów zapobiegających działaniu czynników biologicznych, czyli grzybów, szkodników czy pleśni. Tymczasem lepiej rozszerzyć prewencję o ochronę przeciwpożarową. Nigdy przecież nie wiadomo, co może się wydarzyć, a lepiej chuchać na zimne, póki jest ku temu czas. Impregnat ppoż do drewna jest przykładem produktu, który wykazuje właśnie takie działanie. Wytwarza efektywną barierę dla ognia, przez co żaden płomień nie jest w stanie rozpalić zaimpregnowanych części. Składniki preparatu przenikają do wewnętrznych warstw drewna, skutecznie zapobiegając podpaleniu. Żeby preparat mógł dobrze zadziałać, trzeba przygotować powierzchnię drewna, osuszając ją i oczyszczając.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie czynniki warunkują cenę mieszkań – co zrobić żeby sprzedać je szybko i z zyskiem?
Jakie czynniki warunkują cenę mieszkań – co zrobić żeby sprzedać je szybko i z zyskiem?
Sprzedaż mieszkania to spore wyzwanie. Istnieje bowiem wiele czynników, które wpływają na jego wartość. Każdy z nas jednak chciałby uzyskać […]
Polecamy