Jakie znaki powinny znajdować się na parkingu?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Jakie znaki powinny znajdować się na parkingu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Parking to miejsce, w którym można pozostawić samochód. Istnieje kilka rodzajów parkingu, w tym przede wszystkim strzeżone i niestrzeżone, podziemne oraz naziemne. Wyróżnia się także parking piętrowy, parking pod blokiem czy przy centrum handlowym. Każdy z nich powinien mieć odpowiednie oznaczenie.

Czy tu można parkować?

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego, szczególnie w dużych miastach, bywa naprawdę trudne. Łatwiej bywa z płatnym postojem, gdzie za miejsce należy uiścić wskazaną w cenniku opłatę. Aby ułatwić kierowcom poruszanie się po parkingu, miejsca powinny być odpowiednio wyznaczone i oznaczone we właściwy sposób. Oznakowanie parkingów może być poziome, jak i pionowe, a znaki ustawione w taki sposób, aby szybko i prosto informowały kierowców o określonych zasadach. Dzięki temu można uniknąć stłuczek czy mandatu. Jednym z podstawowych oznaczeń są słupki przeszkodowe, które pełnią funkcję znaku nakazu jazdy w określonym kierunku. Ich produkcją i sprzedażą zajmują się specjalne firmy. Taką ofertę można znaleźć na stronie internetowej: https://sklep.szymkowiak.pl/pol_m_Slupki-przeszkodowe-U-5-513.html. Na parkingu powinny się również znaleźć znaki informujące o tym, czy parking jest płatny czy bezpłatny, a jeśli tak, to jaka jest cena parkowania. Oprócz tego powinny tam być wyznaczone miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Jeśli parking znajduje się przy krawężniku, to znak powinien wyznaczać sposób parkowania przy nim. Do tego celu przeznaczone są znaki t-30.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?
Adwokat – jakimi rodzajami spraw się zajmuje?
Prawnik to osoba, która posiada dobrą znajomość prawa i procedur prawnych. Prawnicy mogą pomóc Ci w każdym problemie prawnym – […]
Polecamy